Karasu

Vatandaşın cebini olumlu etkileyecek

 

Geçtiğimiz günlerde Tarım Kredi Kooperatifleri, kimyevi gübre fiyatlarında yüzde 30’a varan bir indirim kararı almıştı. Konuya ilişkin Karasu Tarım Kredi Kooperatif yetkilisi Harun Afacan açıklamada bulundu. Afacan, “Artan motorin fiyatları, gübre fiyatları ve yem fiyatları çiftçiyi zor durumda bırakmıştı. Bu indirimler vatandaşın cebini olumlu etkileyecek” dedi.

 

ÜRETİCİMİZİN YANINDA YER ALACAĞIZ

Geçtiğimiz günlerde Tarım Kredi Kooperatifleri, kimyevi gübre fiyatlarında yüzde 30’a varan indirim kararı almıştı. Konuya ilişkin Karasu Tarım Kredi Kooperatif yetkilisi Harun Afacan açıklamada bulundu. Afacan, “Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kimyevi gübrelerde, üre, can gübresi, çay gübresinde yüzde 30’a varan indirim yapıldı. Bu fiyatlara da yansıyacak. Karma hayvan yem fiyatlarımızda da yüzde 12’lik bir indirim başladı. Kimyevi gübrelerde yüzde 30’a varan indirimler yapılmış olup, üre gübresi 9.200 TL, 20.20.0 gübresi 6.100 TL ve çay gübresi (25.5.10) ise 7.500 TL’den satılacak. Sürdürülebilir tarımsal üretim için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü bir şekilde üreticimizin yanında yer almaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

DEPOLARDA ÜRÜNLER MEVCUT

Bu indirimler çiftçiye destek vermek için yapıldı” diyen Afacan, “Başta kimyevi gübre olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkanlar sağlamaktayız” şeklinde konuştu. Afacan, “Artan motorin fiyatları, gübre fiyatları ve yem fiyatları çiftçiyi zor durumda bırakmıştı. Gübreleme sezonu başlıyor bunun yanında kurban da yaklaşıyor. Çiftçimize destek olmak amacıyla kimyevi gübre ve karma yem fiyatlarında indirim yapıldı. Bu indirimler vatandaşın cebini olumlu etkileyecek. Depolarımızda bütün ürünlerimiz mevcut. Vatandaşlar Tarım Kredi Kooperatifi ile iletişime geçip ürün tedariğini yapabilirler. İsteyenler istediği mala anında ulaşabilir” şeklinde konuştu. Bahar Kaya