Siyaset

Vatandaş çözümü kimden beklemeli

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy pazartesi günü haftalık basın açıklaması yaptı. Aksoy, Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar’a sert tepki gösterdi. Aksoy, “Maaşı yetmeyen Vekilimiz Lütfü Bayraktar, vatandaşın çözümü iktidardan beklediğini de ifade etmiş. Vatandaş, çözümü kimden beklemeli” ifadelerini kullandı.

Çözüm sizde
Pazartesi günü Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Murat Ali Aksoy, basın açıklaması yaptı. Aksoy, açıklamasında birçok konuyu gündeme getirirken Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfü Bayraktar’ın açıklamalarına sert tepki gösterdi. Aksoy, ayrıca ziyarette bulunduğu mahallelerin ihtiyaçlarını ve Karasu’da sağlık ve emniyet personeli yetersizliğini de dile getirdi. Vatandaşın çözümü iktidardan beklediğini belirten Aksoy, “Maaşı yetmeyen Vekilimiz Lütfü Bayraktar, vatandaşın çözümü iktidardan beklediğini de ifade etmiş. Vatandaş, çözümü kimden beklemeli. Yetkiyi milletten isterken, çözümü kendiniz olarak görürken, bu millet de çözümü sizde görecek elbette” şeklinde konuştu.

Çok kıymetli
Aksoy, “Yetkinizin farkına varın. Yıllarca Fiskobirlik başkanlığı yaptınız. Hangi fındıkçının ne sorununa çözüm buldunuz da acaba sizi birinci sıra milletvekili yaptılar? Vatandaş da sizden çözüm bekliyor. Beklenen çözüm de getirdiğiniz yeni ek vergiler mi” dedi. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın Karasu’nun sorunlarından haberdar olmasının çok kıymetli olduğunu belirten Başkan Murat Ali Aksoy, “Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın, geçen beş yılın sonunda Karasu’nun problemlerini çözememiş olsa da problemlerden haberdar olması çok kıymetli. Karasu’nun üvey evlat muamelesi görmesini, kendi partisinde kendi milletvekiline ifade etmesini çok kıymetli buluyorum” ifadelerini kullandı.

Çözüm öneriyoruz
Problemlerin farkında olmanın yeterli olmadığını belirten Başkan Aksoy, “Problemlerin farkında olmak yeterli değil, çözümünün de kendilerinde olduğunu fark etmeleri gerekir. Yoksa biz de muhalefet partileri olarak sorunları dile getiriyor hatta çözümleri de öneriyoruz. Çözüm mercii başkalarıymış gibi dile getirmeleri düşündürücü. Çözemezlerse, önümüzdeki dönemlerde biz, bu sorunları çözmeye talibiz ve çözeceğiz” dedi. Konuşmasında mahalle ziyaretlerindeki ortak ihtiyaçlardan da bahseden Aksoy, “Mahallelerimize ziyaretlerde bulunuyoruz. Hepsinin ortak problemleri olan doğalgaz sorunu, yol sorunu ve özellikle internet sorununa çözüm istiyorlar” diye konuştu.,