KarasuSakarya

Vali’den sessiz sedasız ziyaret

 

Sakarya’nın önemli turizm merkezlerinden biri olan 1,562 hektarlık bir alanı kapsayan Karasu Acarlar Longozu’nu inceleyen Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, ziyaretinde kimseye haber vermedi. Karasu Belediye Başkanının bulunmadığı ve basının yer almadığı ziyarette Kaldırım’ın sessiz sedasız ziyareti merak uyandırdı.

 

ACARLAR LONGOZU’NU İNCELEDİ

Sakarya’nın Karasu ve Kaynarca ilçelerinde yer alan, dünyanın en büyük su basar ormanlarından biri olan Acarlar Longozu, 450 gün sürecek olan yapım ve bakım işlemleri nedeniyle ziyaretçi girişine kapatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından bakıma alınan alanı incelemek amacıyla ziyarette bulunan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın ziyaret sırasında yanında Karasu Belediye Başkanının olmaması, protokolden veya yerel basından kimsenin olmaması da dikkat çekti.

YAKINDAN TAKİP ETTİ

2300 civarında bitki türünün ev sahipliği yaptığı 1,562 hektarlık bir alanı kapsayan Acarlar Longozun’da yapılan çalışmaları Kaldırım, yakından takip etti. Ziyaret sonrası Sakarya Valiliği’nin internet sayfasında yapılan paylaşımda, “Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım, içerisinde iskele, otantik pazar, kafe, sergi, parkur, gözlem kulesi gibi özel alanların bulunacağı proje kapsamında Acarlar Longozu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Projede gelinen aşama hakkında yetkililerden bilgi aldı” ifadeleri kullanıldı. Gülcan Elmalı