Vadi doldu taştı

 

Melen İsale hattı üzerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Botanik Vadisi’nde Susam ve Çörek Otu dikimleri geçtiğimiz hafta içi gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “Bu yıl vadimizde ciddi anlamda ıhlamurdan susama kadar birçok çeşit bitkimizi toprak ile buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

YENİ DİKİM

Sakarya’nın marka projelerinden bir olan ve Melen İsale Hattı üzerinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilemesi ve yeni sosyal alanların kureulması amacıyla oluşturulan Botanik Vadisi gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Şimdiye kadar milyonlarca tohum ve fidenin toprakla bukuştuğu vadi de geçtiğimiz haftaiçi de susam ve çörek otu dikimleri yapıldı. Çalışmaya katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “Bu yıl vadimizde ciddi anlamda ıhlamurdan susama kadar birçok çeşit bitkimizi toprak ile buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. İnşallah yakın bir zamanda da ısırgan ile şeker otu bitkimizi toprakla buluşturacağız. 2021 yılı içerisinde ki bütün ekim işlemlerimiz ısırgan ve şeker otundan sonra tamamlanmış olacak” dedi.

HAYIRLI KAZANÇ

Botanik Cennet Vadisi’nin her geçen gün yeşillendiğini, dikilen aromatik ve tıbbi bitkilerin çiçekleriyle renklendiğini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’mızı geliştirip geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Botanik Vadimizdeki ekim işlemleri son aşamasına geldi. Bu yıl vadimizde ciddi anlamda ıhlamurdan susama kadar birçok çeşit bitkimizi toprak ile buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. İnşallah yakın bir zamanda da ısırgan ile şeker otu bitkimizi toprakla buluşturacağız. 2021 yılı içerisinde ki bütün ekim işlemlerimiz ısırgan ve şeker otundan sonra tamamlanmış olacak. Bu ekim işlemlerimizin inşallah hayırlı bir sonuç vermesini, buradan hayırlı kazançlar elde edilmesini ve de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.