Karasu

Uyar güven tazeledi

 

Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası 2022 yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısı Cumartesi günü yapıldı. Tek liste ile gerçekleşen yönetim seçimlerinde mevcut Başkan Kerim Uyar, güven tazeledi. Uyar, “Yarınlarımızın bugünlerimizden çok daha iyi olması dileği ile kongremizin hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

 

TEK LİSTE

Karasu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası 2022 yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısı Cumartesi günü Konfor Düğün Salon’unda gerçekleştirildi. Kongreye Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Çatalbaş, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Alişan, bazı siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, çevre ilçelerin oda ve kooperatif başkanları, sivil toplum kuruluşları başkanları ve bazı muhtarlar katıldı. Divan Başkanlığına Sakarya Esnaf ve Sanatlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan getirilirken, Divan Başkan Vekilliğine Hendek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yaşar Demirel, Divan üyelikleri ise Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı, Kocaali Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Yılmaz, Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf İlkhun oy birliği ile kabul edildi.

 

ŞOFÖRLERİN SESİNE KULAK VERİN

Dilek ve temenniler bölümü de yapılan konuşmada “Şoförlerin sesine kulak verelim” diyen eski şoförlerden, BBP Karasu İlçe Başkanı Hasan Eminoğlu, “Arabacılar bitik vaziyette ve tükenmiş durumda. Artık nefes alamıyorlar. Liman tıkandı. Ne olacak bu tırcıların hali. 65 yaş üstü minibüs kartı çıkarmışlar. Bedava diye vatandaş minibüsü satın almış ama öyle bir dünya yok. Taksici küçük kulübede yaz, kış rızkı için çalışıyor ama zam yapamıyor. Yakıt zammı taksinin kazancını aldı götürdü. Arabacı birliktir. Arabacılar bir gün kontak kapatsa Türkiye yerinden sallanamaz. Kim bu arkadaşların derdini dinleyecekte çare bulacak. Şoförlere kulak verelim. Kerim Başkan ve yönetimini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Temenni konuşmasını yapan Sakarya Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca ise, “Kamyoncu esnafının içinde olduğu durumu biliyoruz. Karasu’nun şöyle bir avantajı var, kamyoncular içinde dert yanacak en son ilçe Karasu’dur. Çünkü burada liman var. Allah düzeninizi bozmasın inşallah. Kerim Başkanı ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi. Kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Görevi devir aldığımızdan beri ciddi çalışmalar içindeyiz buna şoför arkadaşlarda şahittir. Var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Burada sabırlı olmak gerekiyor. Yol sorununu kaldırmak bizim de muradımız. Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

UMUDUMUZU KIRMADAN

Kongrede teşekkür konuşmasını yapan Başkan Kerim Uyar, “Genel Kurulu toplantımıza katılımınız için teşekkür ederim” diyerek sözlerine başladı. Uyar, “Pandemi şartları, akaryakıt, yedek parça, lastik değişim maliyetlerindeki artışlar çok fazla. Sorunlarımız çok konuşmayla bitecek gibi de değil. Bu zor şartlar bizleri de çok zorlamaktadır. Zor şartlardan etkilenmemek adına elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Umudumuzu kırmadan elimizden geleni yapmaya da devam edeceğiz. Odamıza hizmet binası kazandırmak adına çok çalıştık. Belediye Başkanı İshak Sarı ve ekibinin katkıları ile ilçeye yakışır bir hizmet binası oldu. Kendisine çok teşekkür ederim. Yarınlarımızın bugünlerimizden çok daha iyi olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

YENİ YÖNETİM

Başkan Uyar’ın yeni yönetimde olan isimler ise şöyle: Yönetim kurulu asil üyeleri, Yakup Aydınlı, Başaran Yavuzyiğit, Ahmet Likos, Sıtkı Bak, İsa Bayrak, Selami Kır. Yönetim kurulu yedek üyeleri, Şaban Sarımehmet, Nazmi Özen, Hasan Sütçü, İsmail Özkan, Osman Bir, İsmail Göksal, Ekrem Levent. Denetim kurulu asil üyeleri, Cumhur Akbak, İsa Berberoğlu, İlhan Sinan. Denetim kurulu yedek üyelerinde ise, Mustafa Alagöz, Fatih Aksoy, Uğur Bıçakcı yer aldı. Bahar Kaya