Ülkü Ocakları her yerde

 

Ülkü Ocakları Karasu İlçe Başkanlığı’na atanan Mehmet Hocaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı’nın aralarında bulunduğu kurumlara özel ziyarette bulundu. Projeleri hakkında bilgi veren Hocaoğlu, kurum amirleri ile istişarede bulundu.

 

PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Ülkü Ocakları Karasu İlçe Başkanlığı’na atanan Mehmet Hocaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri kurumlara özel ziyarette bulundu. Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu İlçe Emniyet Müdürü Halil Aksoy, Karasu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Tevfik Altunel, Milliyetçi Harekat Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara Karasu, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Celalettin Akyol, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay ve Karasu – Kocaali SASKİ Şube Müdürü Ömer Babalıoğlu’nu ziyaret eden Hocaoğlu projeleri hakkında bilgi verdi.

GENÇLERİ KURTARALIM

Karasu’daki kurumlara yapmış olduğu ziyarette Karasu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kuruluş amacı olan gençlere hizmet ve proje üretme konuları hakkında istişarede bulunan Hocaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, uyuşturucu madde ile mücadeleyi ön planda tuttu. Hocaoğlu, “Uyuşturucu ile mücadelede kurumlar arası görev dağılımı yapılmalı. Ülkü Ocakları’nın ve Ülkü Ocakları’na gönül vermiş bütün ülkücülerin gönüllü olarak yer alabileceği eğitim ve sosyal faaliyetler alanında imkanlar oluşturabilecek alanlar yaratılmalı. Gençler metruk binalardan, ıssız kahve köşelerinden alıp sosyal hayata entegre edebilecek faaliyetler hazırlamayı planlıyoruz” dedi.

GENÇLERE DESTEK SÖZÜ

Hocaoğlu, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı’ya yapmış olduğu ziyarette Ülkü Ocakları’na gelen yüzlerce gencin Karasu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde meslek edindirme veya Karasu İlçe Müftülüğü’nün desteği ile manevi eğitimlerine destekte bulunmak amacı ile talepte bulundu. Hocaoğlu’nun taleplerine destek vereceğini belirten Helvacı, Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde yapılacak olan tüm faaliyetlere sınırsız destek vereceğinin sözünü verdi. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile de görüşme yapan Hocaoğlu, Karasu Belediyesi’nin imkanları doğrultusunda gençlerin daha iyi yerlere gelmesi için destek vereceklerini belirttiğini ifade etti.

PROJELER HAZIRLANDI

Türk Yerel Hizmet-Sen bünyesinde gönüllü öğretmenlerden oluşan ‘Fikir ve Proje Meclisi’ adlı projeleri hakkında bilgi veren Hocaoğlu, “Öğrenciler ve gençlere yönelik sosyal sorumluluk projeleri, eğitici faaliyetler ve sosyal faaliyetler kapsamında birçok proje ürettik. Üretilen projeler yetkin kurumlarla ortak çalışma sonucu şekillenecek ve bu projelerle gençlerimizin sosyal hayata katılımı sağlanacak. Haftalık ve aylık bazda toplantı düzenlenerek ortaya çıkan projeleri gençlerin hizmetine sunabilmek için gerekli tüm ekipman desteğini kurumlardan tahsis edebilmesinin sözünü kurum amirlerimizden aldık” ifadelerini kullandı.

HERKESE ULAŞILACAK

Ülkü Ocakları olarak gençlerin daha iyi yerlere gelmesi için ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirten Hocaoğlu, “Gençlerimizin geleceği için elimizi taşın altına koymaya hazırız. Koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi ile Ocak bünyesinde üniversiteye ve lise sınavlarına hazırlanan gençlere takviye ders eğitimleri verilecek. İlçe Müftülüğü’nün desteği ile Ülkü Ocakları’nda gençlerin dini ilimler tahsisine ve manevi yönden destek almasına sağlamayı amaçlamaktayız. Önümüzdeki dönemlerde yönetim kurulu ve gönüllü ülkücülerden oluşan bir heyetle mahalle mahalle, ev ev gezerek Ülkü Ocaklarının faaliyetleri anlatılacak. Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri ilçemizde yaşayan her ferde ulaşacak” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.