KarasuSakarya

Turistik yerler tanıtıldı

Turistik yerler tanıtıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehir tanıtım gezilerine devam ediyor. Tarihi ve turistik yerlerin ziyaret edildiği gezilerde, uluslararası öğrencilere Karasu Sahili ve Yeni Mahalle de tanıtıldı.

Kuzey kesimini gezdiler

Sakaya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen şehir tanıtım gezileri devam ediyor. Bu kapsamda Sakarya’da okuyan uluslararası öğrencilere şehrin kuzey bölgesindeki tarihi ve turistik noktalar gezdirildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı Turizm Tanıtım Müdürlüğü tarafından düzenlenen şehir tanıtım gezilerinde öğrencilere kuzey kesiminde yer alan Karasu Yeni Mahalle, Karasu Sahili, Acarlar Longozu gibi tarihi ve turistik noktalar tanıtıldı.

Tarihi bilgiler

İlk olarak, Sakarya Nehri’nin Karadeniz ile buluştuğu nokta olan Karasu Yeni Mahalle’de uluslararası öğrencilere, o bölgede yaşamış Kurtuluş Savaşı kahramanlarından İpsiz Recep hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler daha sonra Mavi Bayraklı plajlara sahip olan Karasu Sahili ve Türkiye’nin en büyük tek parça su basar ormanı Acarlar Longozu’nu ziyaret etti. Öğrenciler gezinin düzenlendiği turistik noktalarda geçirdikleri güzel zamanı fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi.