EğitimGündemKarasuKocaaliSakarya

Turhan’dan yarıyıl mesajı

Turhan’dan yarıyıl mesajı

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan yarıyıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çetin mesajında “Çocuklarımızın karnelerindeki notlar sadece derslerde bir dönem gösterdikleri performansın yansımasıdır. Ailelerimizin özverili tutumları, çocuklarımızın hayallerine ortak olmaları, her zaman yanlarında olduklarını hissettirmeleri notlardan, teşekkür ve takdir belgelerinden daha değerli, daha önemlidir” dedi.

 

İnovasyon vurgusu

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ilçede 12 bin 350 öğrencinin karne sevinci yaşadığını hatırlatarak, “Güçlü bir motivasyon, kalıcı hedeflerimiz ve emin adımlarımızla, köklü tarihimizden aldığımız yüce değerlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımızda en büyük başarı ve tüm takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir. Temel değerlere sahip, araştırma, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş, insan haklarına saygılı, yüreği sevgi dolu, geleceğe umutla bakan bireyler yetiştirmekle birlikte amacımız öğrencilerimizi üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırmaktır” dedi.

Notlar dersi ölçer

“Çocuklarımızın karnelerindeki notlar sadece derslerde bir dönem gösterdikleri performansın yansımasıdır” diyen Turhan, “Ailelerimizin özverili tutumları, çocuklarımızın hayallerine ortak olmaları, her zaman yanlarında olduklarını hissettirmeleri notlardan, teşekkür ve takdir belgelerinden daha değerli, daha önemlidir. Bu vesileyle, karne alan tüm yavrularımızı canı gönülden kutluyorum. Eğitim yolculuklarında tüm engelleri aşmaları ve enerjilerini daha verimli kullanmaları için verdiğimiz molayı iyi değerlendirmelerini diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin neşeli, bol aktiviteli bir tatil geçirmelerini temenni ediyor, Kitap Sakarya Projesi ile okullarımızda başlayan kitap okuma saatlerini tatil döneminde evlerinizde de kitap okuyarak sürdürmenizi diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çetin Turhan, öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik yarıyıl mesajı yayınladı.