Topal’dan 4’üncü yıl mesajı

 

İyi Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Topal, İyi Parti’nin 4’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Partilerinin 25 Ekim 2017’de kurulduğun belirten Topal, “Biz bu zamana devletin devasa imkanlarıyla karşımıza dikilenlerin duvarları yıkarak geldik” dedi.

 

HER ADIMIMIZI HESAPLADIK

25 Ekim 2017’de kurulan ve bu yıl 4’üncü yılına giren İyi Parti için Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Karasulu Bahattin Topal bir mesaj yayınladı. Topal, “İyi geldik evet. Onca badire atlattık, bin bir yalana, iftiraya, hileye, desiseye göğüs gererek geldik. Devletin devasa imkanlarıyla karşımıza dikilenlerin duvarlarını yıkarak geldik. Kurulan tuzaklara düşmemek için, her adımımızı hesaplayarak geldik. Bugün, Meclis’te grubu, her ilde her ilçede teşkilatı, binlerce üyesi, gönüllüsü, hasılı, Türk siyasetinde söyleyecek sözü ve gücü olan bir partiyiz. Bugün sözümüz var. Ama Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi susma orucu tutan Meryem gibiydik” ifadelerini kullandı.

KONUŞMA VAKTİ GELDİ

Bahattin Topal, “İyi Parti’den önce, konuşursak sesimiz kısılırdı. Talep edersek, iftira atılırdı. Dur dersek tehdit ederler, git dersek kovarlar, söz söyleyecek olsak, üzerimize çullanırlardı. O uzun suskunlukta bir bebek büyüttük. İşte o bebeğin artık konuşma vakti gelmiştir. Bu memleketin namuslu, dürüst çocukları olduğumuza şahitlik etme vakti gelmiştir. İyi Parti, sesi kısılan, sözü kesilen, iftiraya uğrayanların partisidir. İyi Parti, memleketi avucuna alan ehliyetsizliğe, terbiyesizliğe, yozlaşmaya karşı kalbiyle buğzedip Allah’a sığınanların partisidir. Bugün buradayız. Milletin Meclisi’ndeki sayımız belli. Ama yarın, Genel başkanımızın da dediği gibi yarın iktidarda olacağız” diye belirtti.

MİLYONLARIN SESİYİZ

İktidara geldiğimizde bir şeyi asla yapmayacağız” diyen Topal, “Nereden ve nasıl geldiğimizi unutmayacağız. Bir zamanlar, iyi niyetimize, vatan sevgimize, yüksek ahlakımız ve hasletlerimize rağmen, nasıl zulme uğradığımızı unutmayacağız. O gün de, bir zaman nasıl zayıf düşürüldüğümüzü, yokluklar içinde bir araya gelip, kardeşliğe, yoldaşlığa sığınarak, nasıl ayakta kaldığımızı unutmayacağız. Talebini dile getirdi diye görevinden atılan, ekmeğiyle oynanan kardeşlerimizi unutmayacağız. Sırf bize oy veriyor, destek veriyor diye standı basılan, şiddete maruz kalan gönüllülerimizi unutmayacağız. Biz, şu 19 yılın ezdiği, sindirdiği, kul köle etmek için uğraştığı milyonların sesiyiz” dedi.

BOYNUMUZUN BORCU

Mesajına, “Omuzumuzdaki vebal büyüktür” diyerek devam eden Bahattin Topal, “Hakkı yenenin, kanı dökülenin, canı alınanın temsilcisiyiz. Attığımız her adımda, yaptığımız her faaliyette, gözü yaşlı bir anayı, hayalleri çalınmış bir genci, ekmeğiyle oynanmış bir babayı hatırlayacağız. Aklımızda hep, helalin resmi olan alın terinin, efkarla uzaklara dalan bir çift mahzun gözün sureti olacak. Bileceğiz ki, onları unutmamak, boynumuzun borcudur. Nereden geldiğimizi unutmamak, boynumuzun borcudur. Türkiye’de bir siyasi partiler enflasyonu varken tartışılması gereken yeni bir parti değildi. Türkiye’nin, yeni bir siyasi partiye değil, İyi bir partiye ihtiyacı vardı” ifadelerini kullandı.

BİRLİKTE İYİ OLALIM

İyi Parti Sakarya İl Yönetim Kurulu Üyesi Bahattin Topal mesajına, “Çok şükür ki, insanların aradığı o partiyi de biz kurduk” diyerek devam etti. Topal mesajını ise, “Peki, ne oldu. Başta Genel Başkanımız Meral Akşener ve gönüldaşlarımız, dört yıldır, asılsız isnatlarla, haksız tenkitlerle mücadele ediyor ve etmeye devam ediyor. Bugün geldiğimiz nokta ve başardıklarımız, ne kadar iyi, ne kadar güçlü bir iş yaptığımızın kanıtıdır. Bu bakımdan bir kez daha söylemek lazım, iyi ki bir araya geldik, iyi ki biriz, birlikteyiz, iyiyiz. Gelin hep beraber iyi olalım, Türkiye iyi olsun, bizler iyi olalım” sözleriyle sonlandırdı.