Karasu

Tepetarla’dan Afganistan’a su kuyusu

 

 

Karasu Tepetarla Mahallesi sakinleri iyilik yarışına devam ediyor. Daha önce Antalya yangınında Manavgat ilçesine üç tır yardım malzemesi gönderen mahalle sakinleri bu seferde Afganistan’da su kuyusu açtırdı.

 

BİR YARDIM DAHA

Karasu Tepetarla Mahallesi sakinleri Afganistan’da su kuyusu açtırdı. Geçtiğimiz yıl Antalya yangınında Manavgat ilçesine üç tır yardım malzemesi gönderen Tepetarla Mahallesi sakinleri bu kez de Afganistan’da su kuyusu açtırarak adını duyurdu. Mahalle Muhtarı Hasan Tabiloğlu, “Afganistan’da insanlar su için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyor. Biz de bu duruma mahalle olarak kayıtsız kalmak istemedik ve bir su kuyusu da biz açtırdık” ifadelerini kullandı.

 

TABİLOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Mahallemizden yardımlaşmayı çok seviyor” diyen Muhtar Tabiloğlu, “Onların mutluluğa belki bizzat şahit olamadık ama bize ulaştırılan video ve fotoğraflar nasıl güzel bir iş yaptığımızın bize ispatı oldu” dedi. Tabiloğlu, “Tepetarla Cami İmamı Mustafa Karal, Cami Dernek Başkanı Necahattin Yaman, mahalle büyüklerimizden Zeki Aydın ve Mehmet Gündüz ve mahalle sakinlerimizin yardım projesinde çok büyük emekleri var. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi. Tabiloğlu, su kuyusunun 3 ay gibi kısa bir sürede hayata geçtiğini de sözlerine ekledi.