Tepetarla’da hummalı çalışma

 

2021 kırsal kaldırım programında yer alan Karasu Tepertarla Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Hasan Tabiloğlu’nun girişimleri ile mahallede çalışmalar hızlandı. 2 bin 500 metrelik güzergahta beton yaya yürüyüş yolu inşa edildi.

 

YAYA YÜRÜYÜŞ YOLU YAPILDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerde başlattığı kaldırım çalışmalarını bir bir tamamlıyor. 2020 yılı içerisinde Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı marifetiyle sıcak asfalta kavuşan Tepetarla Mahallesi’nde, 2021 yılı kırsal mahallelerde başlatılan çalışmalar neticesinde mahalle yolu 2 bin 500 metrelik güzergahta beton yaya yürüyüş yoluna kavuştu. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, kırsal mahallelerde alternatif olan beton kaldırım imalatının Tepetarla Mahallesi’nde tamamlandığı ifade edildi.

MAHALLELİ FEDAKAR DAVRANDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin başladığı kaldırım çalışmasının mahalle halkının da katkıları ile kısa sürede tamamlandığını belirten Tabiloğlu, “Mahalle halkımızın da bu süreçte bu çalışmamıza çok önemli katkılarının olduğunu belirtmek isterim. Birçok vatandaşımız beton yaya yolu için yerlerini verdi, duvarlarını yıktı, meyve veren ağaçlarını kesti. Bu çalışmamızda kamu-vatandaş işbirliğinin güzel bir örneğini sergiledik. Önümüzdeki günlerde daha yaşanabilir bir Tepetarla için yeni çalışmalarımız devam edecek. Bizler halkımızla ve belediyelerimizle el ele vererek mahallemizi en güzel şekilde geliştirmek için mücadele veriyoruz. Yapılan çalışmalarla adeta mahallemizi yeniden inşa ettik” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı