KarasuSiyaset

Temurci’den Karasu çıkarması

 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Selim Temurci, Pazartesi günü Karasu’ya gelerek bir dizi ziyarette bulundu. Temurci, Karasu ziyaretine Muhtarlar Derneği’nden başladı.

 

MUHTARLAR GÖNÜL AÇMALIDIR

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Selim Temurci, Pazartesi günü Karasu’ya geldi. Temurci’ye ziyaretinde Diyarbakır Milletvekili ve Parti Kurucusu Cuma İçten, Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik, Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, il ve ilçe yönetimi eşlik etti. Temurci, ziyaretine Karasu Muhtarlar Derneği’nde muhtarlarla buluşarak başladı. Temurci, “Gittiğimiz her yerde muhtarları ziyaret ediyoruz. Onlarla sohbet edip, sıkıntıları varsa dinliyoruz. Bugünde burada siz değerli muhtarların yanına geldik” dedi. Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş ise, “Muhtarın siyasi partisi olmaz. Muhtar her partiye gönül açmalıdır. Gelmenizden biz gurur duyduk. Bunlar birlik ve beraberliği sürdürmek adına önemli şeyler” sözlerini kullandı.

 

AMAÇ HALKA HİZMET ETMEK

Biz Karasu muhtarları olarak birlik ve beraberlik içinde hareket ediyoruz” diyen Akbaş, “Muhtarların amacı halka hizmet etmektir” dedi. “Sadece ülkemiz değil bütün dünya sıkıntıda” diyen Akbaş, “Çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Birlik ve beraberlik olma zamanız geldi de geçiyor. Bu sıkıntılı dönemde birbirimize kenetlenmemiz lazım. Birlik olmamız lazım” şeklinde konuştu. Başkan Temurci ise, “Çok güzel bir cümle kurdunuz, ‘Muhtarın siyasi partisi olmaz’ diye. Sizin bu anlayışınızı Türkiye’ye hakim kıldığımızda bu ülkede herkesin yüzü gülecek” ifadelerini kullandı. Dernek Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ise başka bir toplantısı olması nedeniyle ziyarete katılamadı. Muhtarlar Derneği’nden ayrılan Temurci ve beraberindeki heyet, Karasu esnafını ziyaret ederek, onlarla hasbihal etti. Temurci, gün içerisinde ise ilçe teşkilat binasında partililerle bir araya gelerek istişarede bulunduBahar Kaya