Karasu

Tatlılar tezgahlarda iştah kabartıyor

 

Ramazan ayının vazgeçilmesi tatlı çeşitleri de tezgahları süslemeye devam ediyor. Karasu Boşnak Börekçisi Ramazan ayında tatlı çeşitleriyle de hizmet veriyor. İşletme sahibi Yunus Şentürk, Ramazan ayında hafiflik açısından soğuk baklava tüketilmesini de önerdi.

 

TATLI ÇEŞİTLERİ

Karasu Boşnak Börekçisi işletme sahibi Yunus Şentürk, Ramazan ayında hafiflik açısından soğuk baklava tüketilmesini önerdi. Tatlı çeşitlerinden bahseden Şentürk, “Tatlı çeşitlerimiz, fıstıklı soğuk baklava, fındıklı soğuk baklava, fıstıklı özel tatlısı, fıstıklı baklava, Osmanlı saray sütlüsü, ballı cevizli baklava ve fıstıklı midyedir. Fiyatlarımız ise, fındıklı soğuk baklava 125 TL, fıstıklı soğuk baklava 135 TL, fıstıklı özel tatlısı ve fıstıklı baklava 175 TL, ballı cevizli baklava 145 TL, Osmanlı saray sütlüsü 175 TL, fıstıklı midye ise 195 TL’dir” dedi.

 

GLİKOZ İÇERMİYOR

Şentürk, “Fıstıklı midye tatlımız, içerisinde çok fazla fıstık ve el işçiliği fazla olduğu için daha pahalı oluyor. Fıstıklı midyenin süslemesi tek tek elle örülüyor. Bu da maliyeti biraz daha arttırıyor” dedi. “Hiçbir tatlı çeşidimiz glikoz içermiyor” diyen Şentürk, “Tatlılarımızın tamamı toz şekerle yapılıyor. Ramazan ayında hafiflik açısından soğuk baklava öneriyoruz. Sütle yapıldığı için daha hafiftir ve rahatsız edici bir etkisi yoktur” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)