Siyaset

Taşkent, Karasulularla birlikte

Taşkent, Karasulularla birlikte

CHP Karasu İlçe Başkanlığı’nda her pazartesi düzenlenen Halk Günü programına katılım sağlayan CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, “Önemli bir yerel seçime gidiyoruz. 2019 da tüm demokrasi güçleriyle birlikte aldığımız seçim başarısını bu seçimlerde tekrarlamak istiyoruz” dedi.

Başarıyı tekrarlamak istiyoruz

CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, CHP Karasu İlçe Başkanlığı’nda her pazartesi düzenlenen Halk Günü programına katılım sağladı. Programa İlçe Başkanı Semih Karakaş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Tatlı, CHP’li Meclis Üyesi Mustafa İngenç, CHP Karasu Belediye Başkan Aday Adayı Uğur Büyük ve meclis üyesi adayları ile partililer katılım sağladı. Vatandaşların sorunları dinleyen ve 31 mart yerel seçimlerine hazırlandıklarını belirten Taşkent, “2019 da tüm demokrasi güçleriyle birlikte aldığımız seçim başarısını bu seçimlerde tekrarlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Üzerimize düşen yapılmalı

Konuşmasına devam eden Milletvekili Ayça Taşkent, “Tüm örgütler genel merkezimiz ortak bir çaba içerisine girdiler. Eskisi gibi ittifaklar yok. Çok önemli bir seçim ve bunun için tüm ilçelerde olduğu gibi Sakarya’da da üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Seçim dönemi boyunca elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım. Birlikte çok şey başarabiliriz önemli olan birbirimize inanmamız. Karasu’yu eskiden beri bilirim. Bildiğimiz ve gördüğümüz Karasu artık yok. Karasu çağdaşlaştı zannediliyor ama maalesef daha geriye gitti. Daha kumumuzu bile koruyamıyorlar. En baş nedeni ise limanın yanlış projelendirilmesi” dedi.

CHP’ye ihtiyacımız var

Güzel şeyler olacağını belirten Taşkent, “Umarım güzel şeyler olacak. Sakarya’da bunu hep beraber başaracağız. En iyi sonucu almak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Herkes bu konuda hazırlıklı. Önemli olan birbirimize inanmamız. Biz örgütüz ve bu örgütün her biriminin birbirine karşı sorumluluğu var. Hiç kimse kendi başına, bu işi ben bilirim ben yaparım, deme hakkına sahip değil. CHP’ye ihtiyacımız var. Bu kaleyi sağlam tutmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Ardından Kadın Kolları Başkanı Fatma Tatlı, Taşkent’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Önemli sorunlar konuşuldu

CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent’in ardından açıklamada bulunan CHP Karasu İlçe Başkanı Semih Karakaş, “Seçimle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. En iyi sonucu almak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi. Karasu’nun sorunlarından bahseden Karakaş, “İlçemizin en büyük sorunu maalesef kıyı erozyonu. Sahil kısmı ana cadde içerisine kadar gelmiş bulunuyor ve bu konuda bir önlem alınmadı, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Bunun haricinde emekli maaş sıkıntısı mevcut. Ekonomik şartlarda alınan maaş yeterli değil. Vatandaşın şikayetleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Buda bizim için en önemli sorunlardan biri” ifadelerini kullandı.