Siyaset

Talihsiz açıklama

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Karasu Belediyesi’nin 46 milyon liralık kredinin yapılandırılmasına ilişkin hafta içi açıklamada bulunmasına yanıt verdi. Yavuzyiğit, “Bu tip açıklamaları samimi bulmuyorum. Siyaset yapılsın diye bu tip açıklamalar hoş değil. Tamamen talihsiz bir açıklama olmuş” ifadelerini kullandı.

 

YAVUZYİĞİT’TEN CEVAP

CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt’ün Karasu Belediyesi’nin 46 milyon liralık kredisinin yapılandırmasına ilişkin açıklamasına AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’ten cevap geldi. Yavuzyiğit, “Karasu Belediyesi’nin 2016 yılında İller Bankası’ndan kullandığı kredi ile ilgili kesintilerin bazı aylar da belediyeye gelen payın eksilere düşmesinden dolayı, hizmetlerde aksaklık, personel ödemelerinde mağduriyet olmasın diye yapılandırmaya gidilmiştir. Belediye başkanımız ve yardımcılarını açıklamasıyla hedef alan CHP İlçe Başkanı konuyla ilgili belediye başkanımızın ilçe başkanlığı ve belediye başkanlığı döneminde vermiş olduğu mücadeleden bilgisiz ve habersiz şekilde talihsiz bir açıklama yapmıştır” dedi.

TAKDİR KAMUOYUNUN

Eleştirenler o kredi kullanılırken ve devam eden mahkeme sürecinde neler yapmışlar oda merak konusudur” diyen Başkan Yavuzyiğit, “Belediye başkanımızın meclisten 5 milyon kredi kullanma yetkisi olmasına rağmen neden o krediyi kullanmadığını sorsalar samimiyeti göreceklerdir. İlçemizi şimdi ve gelecekte daha huzurlu yaşanılabilir bir kent haline getirmek için mesai kavramı gözetmeksizin çalışan 1 TL’nin hesabını yapan, güvenilir ve kararlı duruşundan taviz vermeyen belediye başkanımız farklı siyasi görüşte olan oy veren, vermeyen büyük çoğunluğun takdirini alırken, siyaset yapılsın diye bu tip açıklamaları hoş görmüyorum. Konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyorum” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir