KarasuSiyaset

Statükoya dönen iktidara son vereceğiz

 

Zafer Partisi Karasu İlçe Başkanı Fatih Demirci, gündemi meşgul eden konularla alakalı açıklamalarda bulundu. “Zafer Partisi olarak seçime hazırız fakat bununla beraber erken seçime de kesinlikle karşıyız” diyen Demirci, “Bizim seçimdeki hedefimiz belli. 22 yıldır süren bu statükoya dönmüş iktidara son vereceğiz” dedi.

 

ÇANAK TUTUYORLAR

Zafer Partisi Karasu İlçe Başkanı Fatih Demirci, gündemi meşgul eden konularla alakalı açıklamalarda bulundu. Demirci, “Yeterli sayıda teşkilatlandırmalarımızı yaptık. Seçimdeki nihai hedefimiz 22 yıldır süren bu statükoya dönmüş iktidara son vermek. Seçimleri bekliyoruz lakin iktidar partisi her zamanki gibi arka sokakları dolaşma peşinde. Recep Tayyip Erdoğan’ın normal şartlarda, normal süresinde yapılacak bir seçimde aday olması söz konusu değil. Anayasal olarak aday olabilmesinin tek bir yolu var o da erken seçime gitmek. 6’lı masa da bu duruma çanak tutma peşinde. Her yerde olduğu gibi burada da iktidarlarla beraber hareket ediyorlar. Bunlara sarı muhalefet deme sebebimiz de bu” ifadelerini kullandı.

 

MUHALEFET GÖREVİNİ YAPMIYOR

Demirci, “Göçmen Politikaları ile ilgili ilk gündem oluşturmaya başladığımız da iktidar partisinden önce iktidar partisinin destekçileri bize saldırmaya başladı. Hiçbir zaman hiçbir alanda inisiyatif almayan bu muhalefet partiler, Zafer Partisi ağzını açtığında ise bizi provokasyonla suçluyor. 22 senedir muhalefet görevini yapmıyor. Baktığımız zaman 6’lı masanın iktidarla birebir aynı çizgide ilerlediğini görebiliyoruz. Toplumda infial yaratan olayların hiçbirinde muhalefeti sokakta göremiyoruz. İstanbul’un göbeğinde bir patlama oluyor ölü ve yaralılar var, 6’lı masa bir araya geliyor fakat ne bir karar aldıklarına ne ses çıkardıklarına şahit olduk” diye konuştu.

 

ZAFİYET İÇİNDELER

Demirci, “Zafer Partisi göçmenlerle ilgili ‘bu bir milli güvenlik zaafıdır’ dediğinde yine popülist siyaset yapmakla suçlandı. Gelinen noktada, özellikle Taksim olayında sınırların ne kadar güvensiz olduğunu bir kez daha görmüş olduk. İçişleri Bakanlığı’nın zafiyet içinde olduğunu hepimiz gördük. İktidar gerek göçmen politikalarında, gerek güvenlik zafiyetlerinde gerekse ekonomik tedbirsizliklerde olsun hiçbir şekilde sorumluluğu üzerine almıyor. Her şeyin sebebi dış güçler. Bu kalıbı ağızlarına sakız ettiler. Abuk sabuk bahanelerle yollarına devam etmeyi sürdürüyorlar. Fakat bu bahaneler tabanda da karşılık buluyor. Korkunç bir durumdayız. Hiçbirinin sorumlusu bunlar değil. Muhalefet üç maymunu oynuyor” dedi.

 

GÜÇLER YER DEĞİŞSİN İSTİYORLAR

Başkan Fatih Demirci, “Ciddi şekilde soruyorum 6’lı masa nerede? Zafer Partisi’nin Taksim Meydanı’na girmesini engelleyen güvenlik güçleri teröristleri yakalamada bu kadar mahir değil. Zafer Partisi dışındaki muhalefet aslında ülkedeki sistemden rahatsız değil. Sadece güçlerin yer değiştirmesini istiyorlar. Bugün kendileri iktidarda olsalar anlaşılan o ki sistemde bir değişiklik olmayacak. Hiçbirinin vatandaşın derdiyle ilgilendiği falan yok. Ülkenin durumundan, geldiği noktadan rahatsızlık duyan bir 6’lı masa yok karşımızda. Kendi çıkarlarını kollayan ve gözeten bir muhalefetle karşı karşıyayız” açıklamasında bulundu. (HABER: Sündüz Andoğlu)