Karasu

Start Karasu’dan verildi

Start Karasu’dan verildi

Yerel seçimler yaklaşırken Karasu’da iki aday adaylığı açıklaması birden geldi. 2002 yılından bu yana Ak Parti üyesi olduğunu ifade eden Kamil Özen basınla buluştu ve aday adaylık açıklaması yaptı. Bundan hemen birkaç saat sonra Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da önümüzdeki seçim için aday adayı olmayı düşündüğünü söyledi.

İlk açıklayan Özen oldu

Yerel seçimlere 8 ay gibi bir süre kala Ak Parti’de sular birden ısındı. Karasu’nun yakından tanıdığı isimler arasında yer alan Kamil Özen, pazartesi günü düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında Ak Parti’den aday adayı olacağını açıkladı. Özen, Karasu’ya hizmet edebilmek adına yola çıkacaklarını ve aday olmaları durumunda Karasu’nun menfaatlerini en iyi savunan isim olacaklarını söyledi. Daha önce Mehmet İspiroğlu ile birlikte çalışan Özen’in İspiroğlu’nun desteğini alıp almadığı ise bilinmiyor.

Tevafuk mu

Özen’in basın toplantısının hemen ardından Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla basın mensupları ile bir araya gelen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da önümüzdeki yerel seçimlerde aday olacağını ifade etti. Özen’in aday adaylığına ilişkin gazetecilerin sorusu üzerine konuşan Başkan Sarı, “Savcılık sınavına girdiğime ya da noterlik beklediğime ilişkin haberler gerçek değil. Ben önümüzdeki dönem yeniden belediye başkan adayı olmayı düşünüyorum. Bunun dışında bir b planım yok” dedi.

 

Kamil Özen Ak Parti’den aday adayı olacağını açıkladı.
Başkan Sarı, “Yeniden belediye başkan adayı olmayı düşünüyorum” dedi.