Sorunlarına sahip çıkmak ortak sorunumuz

 

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Helvacı, “Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, toplum olarak ortak sorunumuz” dedi.

 

Seslerini duymalıyız

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, “Engelli vatandaşlarımız ‘önce insan’ anlayışına sahip olan aziz milletimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Devlet ve millet olarak her konuda engelli vatandaşlarımızın yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem vermekteyiz. Engellileri topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli kardeşlerimizin sesini duyurduğu özel bir gündür” ifadelerini kullandı.

Takdir etmeliyiz

Helvacı, “Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri yapabileceklerini görüyor, birçok sıra dışı başarılara şahit oluyor onların yaşama sevinciyle hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Özellikle son yıllarda spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar hemen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin bu azim ve özgüvenleri her türlü takdiri hak etmektedir. Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, kalıcı çözümler üretmek için çaba göstermek, sadece engellileri ve ailelerini ilgilendiren bir husus değil, toplum olarak tüm kesimlerin ortak sorumluluğundadır” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.