Sokaktaki canlar unutulmadı

 

Haykonfed Saha Koordinatörü ve Hayvan Hakları Eğitim Derneği Başkanı Derya Yücesan, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Karasu’da muhteşem bir organizasyona imza attı. Yücesan, ilçede sokak hayvanları besleyerek bu günü daha da anlamlandırdı.

 

HAYVANLAR BESLENDİ

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, Haykonfed Saha Koordinatörü ve Hayvan Hakları Eğitim Derneği Başkanı Derya Yücesan muhteşem bir organizasyona imza attı. Sosyal medya hesabından duyuru yaparak hayvan severlere seslenen Yücesan, gönüllüler ile birlikte Karasu’daki sokak hayvanlarını besledi. Yücesan, “Karşılıksız sevgileriyle her anımızda yanımızda olan minik dostlarımıza hep sevgiyle yaklaşalım. Unutmayalım ki hayvanların yaşan hakkını ve yaşam alanlarını korumak bizim elimizde” dedi.

MERHAMET ETMELİYİZ

Bugün değil her gün onlara sahip çıkalım” diyen Derya Yücesan, “Bizler dilsiz hayvanlarımıza merhamet etmeliyiz ki, bizler de Allah’tan merhamet bekleyelim” dedi. “Çocuklarımızı hayvan sevgisiyle büyütmeye özen göstermeliyiz” sözleriyle açıklamasına devam eden Yücesan, “Çünkü çocukların sevgisi tüm dünyayı güzelleştirir” sözlerini kullandı. Karasu halkına da önemli bir hususta seslenen Yücesan, “Lütfen hayvanlarımızın doğal yaşamlarını bozmayalım, kirletmeyelim” ifadelerini kullandı.