Karasu

Şirin Sakaryalılar iftarda buluştu

 

Pandemi dolayısıyla ara verilen Şirin Sakarya iftarları iki yıl aradan sonra ilk kez yapıldı. Zümrüt Otel’de düzenlenen iftarın ana yükünü Mehmet Yetim üstlenirken, organizasyona herkes katkı sağladı. Gecede birbirinden güzel hatıralar yad edildi, zaman zaman duygusal anlar yaşandı.

 

GELENEKSEL İFTAR

Karasu’nun en köklü markalarından olan Şirin Sakarya bugün varlığını devam ettirmese de Şirin Sakaryalılar arasındaki bağ kopmuyor. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla iki yıldan bu yana yapılamayan geleneksel iftar bu sene yeniden yapıldı. Eskiden bu firmada görev almış pek çok kişinin iştirak ettiği iftar genel olarak hatıraların anlatılması ile geçti. Zümrüt Otel’deki iftar organizasyonuna Hasan Eminoğlu ev sahipliği yaptı. İftar öncesinde okunan Kur’an’dan sonra mikrofonu alan Eminoğlu, tüm davetlileri tek tek saymaya gayret etti. Herkes ile yakından ilgilenmeye çalışan Eminoğlu masalar arasında gezdi ve davetlilerle sohbet etti.

 

DEVAM EDECEĞİZ

Şirin Sakaryalı olmanın bir kültür olduğunu ifade eden Hasan Eminoğlu, “Bu organizasyonlar üyelerimizin fedakarlıkları ile devam etmektedir. Her sene bir öncekinden daha fazla katılımla ve coşku ile bir araya geliyoruz. Bu geleneği, ömrümüz erdiğince, gücümüz yettiğince devam ettirmeye çalışacağız. Burada bir araya gelip eskiyi yad ediyoruz. Aramızdan eksilen arkadaşlarımıza dua ediyoruz. Onların da unutulmaz olduğunu görüyoruz” dedi. Şirin Sakarya’nın bir vefa olduğunu da sözlerine ekleyen Eminoğlu, “Seneye belki de hayatta olmayan biz olacağız. Ama mühim olan bu vefanın sürmesi” ifadelerini kullandı.