EğitimKarasu

Sinemanın kapıları öğrencilere açıldı

 

Geçen yıl ilk kez yapılan ve yaklaşık 6 bin öğrencinin katıldığı Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın Projesi’nin bu yıl ikincisi düzenlendi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu İnönü İlkokulu öğrencilerinin film seansına eşlik etti. Sinemaya piktes eğitimi kapsamındaki öğrencilerde katılım gösterdi.

 

 

PERDE HAYAL DÜNYALARINA AÇILACAK

Geçen yıl ilki düzenlenen ve yaklaşık 6 bin öğrencinin katıldığı Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın Projesi’nin bu yıl ikincisi düzenlendi. İlçedeki tüm okulların projeye dahil olacağını ifade eden Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Projemiz, daha önce sinemaya gitmeyen çocukların sinemaya gitmesinin hedeflendiği kapsamlı bir proje. Sinema, çocukların kelime haznelerini geliştirmeye, hayal güçlerini genişletmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra toplu mekanlarda uyulması gereken kuralları da öğretiyor. Ne yazık ki, gerek kültürel gerekse ekonomik boyutlar ele alındığında günümüzde birçok çocuk hala beyaz perdenin büyülü dünyası ile buluşabilmiş değil. Hayal dünyalarına açılacak olan perdenin onlara sunulmasını beklemekte” diye konuştu.

 

GERİ DÖNÜŞLER ÇOK İYİ

Karasu’daki tüm okulların etkinliğe katılabileceğini ifade eden Turhan, “Karasu GKM Sinemaları bu yıl Kocaali, Kaynarca, Ferizli ve Söğütlü’ye de ev sahipliği yapıyor” diye konuştu. Turhan, “Proje kapsamında geri dönüşler de çok iyi. Bu da yapılan işin ne kadar verimli olduğunu bizlere gösteriyor. Eğitimin sadece okullarda verilmeyeceği kanısında olup proje için canhıraş bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın Projesi milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak amacıyla da etkili bir proje. Bu sene de binlerce öğrencimizi sinemayla tanıştırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığımıza bu projesi için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Sinemaya giden tüm öğrencilere mısır ve su da ikram edildi. (HABER: Sündüz Andoğlu)