Karasu

Sevinelim mi üzülelim mi

 

Tam kapanma nedeniyle 8 Mayıs Cumartesi günü kurulan Karasu Halk Pazarı ile ilgili bir açıklamada bulunan Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit, “Pazarın açılmasına sevinelim mi üzülelim mi bilemedik” dedi.

 

ONLARDA ESNAF

Tam kapanma nedeniyle ilk etapta iki hafta kurulmaması planlanan Karasu Halk Pazarı, 8 Mayıs Cumartesi günü sadece meyve ve sebze ile gıda ürünleri satan tezgahlarla sınırlı kalacak şekilde açıldı. Bu sistemin diğer esnafları zor duruma soktuğunu belirten Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit, “Ne yapacağımızı şaşırdık. Bayram öncesi meyve ve sebze satan esnaflarımızın ceplerine haçlık girdi fakat diğer esnaflarımız mağdur oldu. Bir yıldır giyim esnafı, çok büyük çile ve meşakkat çekiyor. Giyim esnafı da yok sayılmamalı” diye konuştu.

VATANDAŞLAR MAĞDUR OLMADI

Koronavirüs salgın sürecinde açılacak olan halk pazarında giyim esnafının da yer alması gerektiğini belirten Yavuzyiğit, “Bizler pazarcılar olarak tüm önlemlerimizi aldık. Esnaflarımız sosyal mesafeye dikkat ediyor. Kurallara uyulduğu takdirde giyim esnafının açılmasında bir sorun olmamalı. Ayrıca Cumartesi günü açtığımız halk pazarında mahalledeki vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Pazar yerinden mahallelere gün boyu sefer yapıldı” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı