Karasu

Sen de ahlaksızlık yapıyorsun

 

CHP İlçe Başkanı Aykut Süt’ün Karasu Belediyesi’nin alacak tahsilatına yönelik “Belediye ticarethane başkan tacir değildir” eleştirisine Başkan İshak Sarı, Meclis kürsüsünde yanıt verdi. Belediye’nin alacaklarını tahsil etmek için haciz yollamasının “Hukuki ama ahlaki değil” şeklinde yorumlandığını söyleyen Sarı, “Kendisi de avukat olan bu arkadaş, kendi alacakları için haciz yolladığında ahlaksızlık yapıyor” dedi.

 

POPÜLİST DAVRANIYORLAR

CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt’ü ve Gelecek Partisi İlçe Başkanı Salim Direk’i isim vermeden isim vermeden eleştiren Belediye Başkanı İshak Sarı, bu iki ilçe başkanın popülist davrandığını söyledi. CHP’li Süt’ün de avukat olduğunu söyleyen Başkan Sarı, borç tahsilatı yaparken Süt’ün de haciz yoluna gittiğini söyledi. Sarı, “Bizim uygulamamızın hukuki olduğunu ama ahlaki olmadığını söylemiş. O zaman sen de ahlaksızlık yapıyorsun” ifadelerini kullandı. Gelecek Partili Direk’in belediye binasındaki tadilata yönelik eleştirilerine de yanıt veren Başkan Sarı, “Biz kendimize makam falan yapmadık. Milletin daha iyi hizmet alması adına binamızda tadilat yaptık” dedi.

 

8 BUÇUK MİLYONLUK SATIŞ

BBP’li Mehmet Çatalbaş’ın arsa satışlarından ne kadar gelir elde edildiği yönündeki sorusuna da yanıt veren Başkan Sarı, “Bizim satıştan elde ettiğimiz gelirden önce Karasu’ya kazandırdığımız arsaya bakılmalı. 208 dönüm arsa kazandırdık. 49 arsa satışı için yetki aldık. Bunun 30 tanesini sattık. Bundan da 8 milyon 727 bin lira gelir elde ettik. Sadece Kabakoz Mahallesi’ne 7 milyon liralık asfalt attık. Göreve geldiğimiz günden bu yana attığımız asfalt bedeli 20 milyon liranın üstünde” ifadelerini kullandı. Hizmet ederken kamu ihtiyaçlarını öncelediklerini ve kişisel beklentilere yanıt vermediklerini söyleyen Başkan Sarı, “Bir atıyoruz iki vuruyoruz” şeklinde konuştu.