Karasu

Şehrin güzelliklerini keşfedildi

Şehrin güzelliklerini keşfedildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin doğal güzelliklerinin tanıtımı için düzenlediği gezilere üniversiteli gençler konuk oldu. Sakarya güzelliklerini yakından görme şansı elde eden öğrenciler, doğayla da yakın temas kurdu.

Doğayı keşfe çıktılar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı sunan tanıtım gezileri devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm ve Tanıtım Müdürlüğü marifetiyle düzenlenen gezilerle, gençler doğayı keşfe çıkıyor. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Öğrencileri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen şehir tanıtım gezilerinin konuğu oldu.

Kuzey’e yolculuk

Gezi, İl Ormanı Tabiat Parkı ile başladı. Burada doğanın içinde yürüyüş yapan öğrenciler daha sonra şehrin kuzey bölgesine doğru harekete geçti. Öğrencilerin kuzeyde ilk durağı Acarlar Longozu oldu. Türkiye’nin en büyük tek parça halindeki longozu olan Acarlar’da doğanın tadını çıkaran öğrenciler, aynı zamanda bölgenin ekosistemi ve koruma çalışmaları hakkında bilgi edindi.

Gezilere devam edeceğiz

Karasu’da Sakarya Nehri’nin Karadeniz’e döküldüğü noktaya yapılan ziyaretin ardından sahilde vakit geçiren öğrenciler, gezi dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yapılan açıklamada şehir tanıtım gezilerinin devam edeceği belirtilerek, “Gençlerimize Sakarya’nın zengin kültürel ve doğal mirasını tanıtmaya, gelecek nesillerimize aktarmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Gezi, İl Ormanı Tabiat Parkı ile başladı.
Öğrencilerin kuzeyde ilk durağı Acarlar Longozu oldu.