KarasuSiyaset

Sebep gizli ortak

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Ülkenin içinden geçtiği her sıkıntıyı fırsata çevirmeye alışkın olanlar yine sazı ele almış ve erken seçim türküsü çığırmaya başlamıştır. Samimiyetten uzak bu söylem Millet İttifakı’nın diline pelesenk olmuş durumdadır. Bu samimiyetsizliğin asıl nedeni ise gizli ortak hdp’nin varlığıdır” dedi.

 

ERKEN SEÇİM TÜRKÜSÜ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Başkan Kara, “Bilindiği gibi her yılbaşında vergi ve harçlarda güncelleme yapılmaktadır. Ülkemizin içinden geçmekte olduğu ekonomik darboğaz dolayısıyla bu durum bu yıl biraz daha fazla hissedilmektedir. Ülkenin içinden geçtiği her sıkıntıyı fırsata çevirmeye alışkın olanlar yine sazı ele almış ve erken seçim türküsü çığırmaya başlamıştır. Samimiyetten uzak bu söylem Millet İttifakı’nın diline pelesenk olmuş durumdadır” diye belirtti.

 

ORTADA ADAYLARI YOK

Kendilerine adayları sorulduğunda isim belirtmek için erken olduğunu ifade etmektedirler” diyen Başkan Kara, “Seçimin 2023 Haziran’ında yapılacağını ifade eden Cumhur İttifakı’nın adayı belli, seçimin bir an önce yapılmasını istediğini söyleyenlerin adayı ortada yok. Bu samimiyetsizliğin asıl nedeni ise gizli ortak hdp’nin varlığıdır. Zamanında verilmiş olan sözlerin getirdiği bağlayıcılık gizlenmeye çalışılmaktadır. Millet İttifakı artık hdp ile ilişkisi olup olmadığını net şekilde kamuoyu ile paylaşmak durumundadır” ifadelerini kullandı.

 

SANDIĞA GİDEN GERİ DÖNEMEZ

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Millet İttifakı’nın seçim istemesi bir sonraki işleri olmalıdır. Adayı belli olmayan, ittifaktaki üyeleri net olmayan, kaostan medet uman bir oluşum Türkiye’nin geleceğine talip olmamalıdır. Özetle seçimin 2023 yılının Haziran ayında yani normal tarihinde olacağını bal gibi bilen muhalefetin amacı iktidar olmak değil, muhalefetteki yerini korumaktır. Zira Türk siyasi tarihi sandığa gidip bir daha geri dönemeyen siyasi partilerle doludur” dedi.

 

KESTİRME YOL BULUNMALI

Açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Muhalefet liderinin TÜİK’ten sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na baskın yapar gibi ziyarette bulunması da manidardır. Bu ziyaretler hangi sorunu çözmüş, hangi yaraya merhem olmuştur? Bulduğu her fırsatta krizden beslenmeye çalışanların bu ülkeye ne faydası olacaktır?” dedi. Kara açıklamasını, “Dövizde yaşanan ani yükselişe paralel olarak maliyet artışı gerekçesi ile fiyatları yukarı çekenler de dövizin düştüğünü fark etmelidir. Tedarik zincirlerinin takibi yapılmalı, üretici ile tüketici arasındaki en kestirme yol bulunmalıdır. Güç ekonomik şartlar altındaki vatandaşın ekmeğinin ve emeğinin çalınmasına engel olunmalıdır” sözleriyle sonlandırdı.