Saz Mahalle Tepetarla’ya bağlandı

 

Uzunca bir süreden bu yana Yuvalıdere ile Tepetarla arasında çekişme konusu olan Saz Mahalle’nin nereye bağlanacağı konusu Karasu Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Saz Mahalle, İmar Komisyonu kararı doğrultusunda Tepetarla’ya bağlandı. Toplantıda önümüzdeki yılın bütçesi de 225 milyon olarak belirlendi.

 

ESKİ PLANA UYDURULDU

Saz Mahalle’nin Tepetarla’ya mı yoksa Yuvalıdere’ye mi bağlanacağı konusu uzunca bir süreden bu yana tartışılıyordu. Karasu Belediye Meclisi bu tartışmaya son noktayı koydu ve Saz Mahalle’nin Tepetarla’ya bağlanması oybirliği ile kabul edildi. Konu hakkında bilgi veren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Lüzumsuz yere uzunca bir süreden bu yana tartışılan bir konu. Eski planlara göre değerlendirme yapıldı ve Saz Mahalle Tepetarla’ya bağlandı” ifadelerini kullandı.

 

BÜTÇE 225 MİLYON OLACAK

Karasu Belediye Meclis Toplantısı’nda önümüzdeki yılın bütçesinin 225 milyon lira olması kararlaştırıldı. Önümüzdeki yılın gelir tarifesinin de belirlendiği toplantıda 10 madde karara bağlandı. Gelir tarifesinde enflasyon farkına göre yükseltmelere gidildi. Reklam tabelalarının metrekare fiyatı 122 lira ile 102 lira olarak tespit edilirken en yüksek artış makine ve ekipman kirasında yapıldı. 2022’de 600 lira olan loder lastikli kepçe kirası 2023 yılında 1500 lira olarak tespit edildi.