Siyaset

Savunun ama saldırmayın

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, 46 milyon davasının bir bölümünün tamamlandığını hatırlatarak, Cengiz Kuçhan’ı eleştirdi. Kara, Kuçhan’ın ifadelerini değerlendirirken “Kendinizi savunmak haddinizdir ama kimseye saldırmayacaksınız” dedi.

 

40’AR AY HAPİS

Pazartesi günü olağan basın açıklamasını yapan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, 46 milyon davasının bir bölümünün tamamlandığını belirtti. Kara, “Tamamlanan kısımda sanıklardan bir kısmına 40’ar ay hapis cezası verildi. Cezanın açıklanmasının ardından ihale komisyonu başkanlığı da yapan zamanın belediye başkan yardımcısı Cengiz Kuçhan, bazı açıklamalarda bulunmuş ve Karasulu memurlarının ceza almamasını eleştirmiş. Sonuç olarak da kendisinin CHP’li olduğu ve Karasulu olmadığı için kurban edildiğini iddia etmiş” ifadelerini kullandı.

İZİN VERMEYİZ

Kara, “Karasulu memurların ceza almamasını eleştirmek ne derece akıl karıdır bilinmez. Ancak kendinizin neden ceza aldığınızı sorgulamanız gerekir. ‘Nasılsa bunlar memur, yanıt vermeye cesaret edemezler’ diye düşünerek açıklama yapmak sağlıklı değildir. Aldığınız cezanın ne CHP’lilikle ne de Karasulu olmamanızla bir ilgisi yoktur. Yargı ne bir partilidir ne de Karasuludur. Mahkemede söylemeniz gereken şeyleri gazetelerde söylemeyeceksiniz. Kendinizi savunmak haddinizdir ama kimseye saldırmayacaksınız. Mahkeme kararı ortada iken Karasu’nun çocukları hakkında ithamda bulunmanıza izin veremeyiz” diye konuştu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Ülke gündeminde yer alan İstanbul Sözleşmesi hakkında da açıklamada bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Cumartesi günü Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyeti, İstanbul Sözleşmesi’nden çekildiğini açıklamıştır” dedi. Kara, “Bu sözleşmenin Türk örf ve töresi ile ters düşen pek çok noktasının bulunduğu defalarca dile getirilmiştir. Bunun yanı sıra bu sözleşme Türk İslam anlayışı ile bağdaşmayan dernekler tarafından da bayrak haline getirilmişti. Tüm bu durumların düzeltilmesi adına bu sözleşmeden çıkılması elzem hale gelmişti” dedi.

KANUNLARIMIZ KORUR

Başkan Kara, “Bu durumu sanki bir krizmiş gibi yansıtmak, kadına şiddetin önü açılmış gibi göstermeye çalışanlar bu ülkenin karışmasını hedefleyenlerden başkası değildir. İçerinin ne olduğunu, kaç maddeden oluştuğunu bilmediği bir sözleşmeyi diline dolamış olan popülizm hastaları kendilerini ekranlara atmakta hariçten gazel okumaktadır. Türkiye Cumhuriyeti kanunları Türk kadınını koruyacak niteliktedir. Gerekirse yeni düzenlemeler yapılır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sağlayamadığı güvenliği uluslararası sözleşmeler de sağlayamaz” sözlerini kullandı.

TAVRINIZI KONTROL EDİN

Açıklamalarına devam eden Kara, “Danıştay tarafından verilen Andımız’ın kaldırılmasına ilişkin kararın iptal edilmesine dair karar bir kez daha bozulmuş ve Andımız’ın okutulmaması kararlaştırılmıştır. Bunun ardından CHP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, ‘İnsan ve diğer canlıların önemli bir farkı vardır. Şartlandırma ve bu tip tekrarlarla talim ettirme insan eğitimine yönelik bir uygulama değildir. Hayvanlara yönelik bir uygulamadır’ açıklamasında bulunmuştur. Bu söylemin değerlendirmesini CHP’li seçmene bırakıyorum. MHP’nin, Andımız konusundaki bakışını merak edenler 13. Olağan Genel Kurul’da Lider Devlet Bahçeli’nin konuşmasına bakmalıdır. Siz bize bakmak yerine kendi tavrınızı kontrol etmeli sonrasında MHP’yi eleştirmelisiniz” dedi.

BOYUN EĞMEYECEĞİZ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bir gece yarısı operasyonu ile döviz bir liranın üstünde yükselmiş, sabah saatlerinde borsa büyük bir düşüşle güne başlamıştır. Bu durum Türkiye’nin ne ilk yaşadığı ne de son yaşayacağı durumdur. Türkiye’ye dışarıdan operasyon çekilmeye çalışıldığında ilk olarak döviz silahı ortaya çıkmaktadır. Bugün de aynısı olmuştur. Ancak Türkiye her defasında dışarıdan gelen her tehlikeye dimdik durmuş ve operasyonlara boyun eğmemiştir. Bugün de eğmeyecektir” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.