EğitimKocaali

Savaşçı’dan Kocaali’ye ziyaret

 

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı İl Milli eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen program kapsamında Kocaali’ye geldi. İlçede idari kurumların yanı sıra eğitim kurumlarını ve inşası devam eden okul binalarını yerinde inceleyen Savaşçı Kocaali Anadolu Lisesi’nde “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” ve “Sıfır Atık” projeleri ile yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

 

EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen program kapsamında beraberinde ilgili birim amirlerinden oluşan bir heyetle Kocaali’ye geldi. İlçe merkezinde birçok ziyaret gerçekleştiren Savaşçı, okullarda devam eden inşaat çalışmalarını inceledi, Kocaali Anadolu Lisesi’nde “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” ve “Sıfır Atık” projeleri ile yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Savaşçı, Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu’nu ve Belediye Başkanı Ahmet Acar’ı ziyaret etti. Savaşçı, Belediye Başkanlığı ziyaretinde Başkan Ahmet Acar ve Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir ile bir araya geldi. Ziyarette ilçede eğitimi iyileştirecek çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu. Savaşçı ilçede eğitime olan katkılarından dolayı Başkan Ahmet Acar’a ve Başkan Ersan Demir’e teşekkür etti.

 

EL EMEĞİ

Daha sonra Kocaali Halk Eğitimi Merkezi’ni ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, kurslarda yapılan çalışmaları inceledi. Kocaali Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Türker Erol Özen’in çalışmalarla ilgili bilgi verdiği ziyarette el emeği göz nuru eserleri ortaya koyan kursiyerlerin ürünlerini çok beğendiğini ifade eden Müdür Savaşçı, her yaştan insana ilgi ve yetenekleri doğrultusunda faaliyet alanları sunan halk eğitimi merkezlerinin çalışmalarıyla önemli bir hizmeti yerine getirdiğini belirtti. Çalışmalarda emeği geçenleri tebrik ederek yaygın eğitim alanındaki kurs faaliyetlerinin artarak devam edeceğini kaydetti. Kocaali’deki ziyaretini ilçede devam eden okul inşaatları ile sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Yayla Mahallesi’nde kat inşaatı devam eden İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret etti. Savaşçı’ya ziyaretinde Kocaali İlçe Millî Eğitim Müdürü Abdülkadir Güneş ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnşaat Emlak biriminden sorumlu Şube Müdürü Fatih Arduç da eşlik etti.

 

KÜTÜPHANE AÇILDI

İl Milli eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Kocaali ziyaretini Anadolu Lisesi ile noktaladı. Kocaali Anadolu Lisesi’nde “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” ve “Sıfır Atık” projeleriyle yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Atık malzemeler kullanılarak kurulan kütüphaneyi öğrencilerle birlikte açan Savaşçı, il genelinde “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi ile okulların kütüphaneye kavuştuğunu belirtti. Öğrencilerle sohbet eden Müdürümüz Savaşçı, öğrencilerin yaptığı sergileri de ziyaret etti, öğrencilere ve öğretmenlere kitap hediye etti. Ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Güneş ilgi ve desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya teşekkür etti. Güneş “İlçemizde eğitim kalitesinin artırılması için gerek kadrolaşma anlamında gerekse yapılanma anlamında büyük gayret sarf ediyoruz. Desteklerinden dolayı il Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve ilçe idari amirlerimize eğitim camiamız ve öğrencilerimiz adına sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.