KarasuSiyaset

Sarıoğlu’ndan Kara’ya cevap

 

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, geçtiğimiz hafta İyi Parti’yi eleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara’ya yanıt verdi. Başkan Sarıoğlu, “Balıkçı barınağı 2022 bütçesinden çıkarıldı, yarım bırakılması erozyona sebep oluyor. Biz dile getirdik hadi siz çözün. O proje bu yıl bitsin ciddiyetinizi herkes görsün” dedi. 

 

HADDİMİZİ BİLİRİZ

İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, basın açıklamasında bulundu. MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara’ya cevap veren Sarıoğlu, “İyi Parti olarak bu ülkeye yapılan hizmetleri takdir etmesini biliriz aynı şekilde haddimizi de hakkımızı da biliriz” dedi. “Lakin bu ülkede üstlerini örnek alıp kutuplaştıran, ayrıştırıcı dili kullanan, gündemde kalmak için eksikleri, sorunları, ekonomiyi değil de muhalefet üzerinden pirim yapmaya çalışan arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Evet, biz bir ittifakın içinde oluruz ama hiçbir partinin yanaşması olmayız. Dün hakaret ettiğimiz hatta hain ilan ettiğimiz, ‘hesap sormazsam namerdim’ dediğimiz hiçbir partinin yanında da olmayız” ifadelerini kullandı.

 

ASIL GÜNDEM BELLİ

Açıklamasına devam eden Hasan Başkan Sarıoğlu, “hdp seçmeninden oy alabilmek için devlet kanalına çıkartılan, bebek katilinin kardeşi için tek kelime söyleyemeyen arkadaş, altı parti liderinin oturduğu masaya atıfta bulunarak yaptığı, hdp’yi konuşlandırmaya çalışması sadece içler acısıdır. Bu ülkenin asıl gündemi, kadın cinayetleri, insanların alım gücü, akaryakıt fiyatları, faturalar, EYT’lilerin sorunu, atanamayan öğretmenler, iş bulamayan hatta kirasını, faturasını ödeyemeyen insanlardır. Emeklinin aldığı maaş faturalara bile yetmiyor” sözlerini kullandı.

 

ÇÖZÜNDE GÖRELİM

Sarıoğlu, “İlçemizde kendini aydınlanmış olarak gören hayatın akışında, sanatta ve siyasette yaşanan tüm olağan şeyleri olağanüstü şekilde değerlendirip adeta bir illüminati edası ile lanse etmeye çalışan siyasi mevkidaşım. Tarihlere, şarkılara ve bir yuvarlak masaya binlerce anlam yükleyip altında onlarca mana aramak akıl sağlığınıza zarar verir. Sözde yerli ve milli, devletin bekası diye diye yerli ve milli ülkenin bütün kazanımlarını yabancılara satanlarla bir olup, Cumhur İttifakı çözer diyorsun öyle mi? Balıkçı barınağı 2022 bütçesinden çıkarıldı, yarım bırakılması erozyona sebep oluyor. Biz dile getirdik hadi çözün. O proje bu yıl bitsin ciddiyetinizi herkes görsün” dedi.

 

YALANLA İŞ YÜRÜMEZ

Biz gündem olma hayali kurmayız ortada bir sorun varsa bunu gündeme getiririz” diyerek devam eden Sarıoğlu,  “Yalanla bu iş yürümez. Yenimahalle de hem balıkçının derdini dinleyip hem de erozyona uğrayan bölgeyi gezip olayın vahametini derhal il Başkanımıza aktardık. İl Başkanımız sağ olsun hiç vakit kaybetmeden ikinci gün vekilimizle birlikte Karasu’ya geldi. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Sayın Ümit Dikbayır, Karasu’ya geliyor insanların derdini dinliyor, balıkçı esnafı ve Yenimahalle halkı ile hasbihal ediyor, bu olayı da TBMM’ne taşıyacağını, dikkatleri Karasu’ya çekeceğini söylüyor” sözlerini kullandı.

 

NE ZAMAN VEKİL GETİRDİNİZ

Biz iyi parti olarak insanların derdiyle dertlenip sorunları gidermeye çalışıyoruz” diyen Sarıoğlu, “Bunun somut örneği, Hürriyet Mahallesi’ndeki taşocağı sorunuydu. Sağ olsun vekilimiz bu konuyu ulusal basına kadar taşıdı ve gereğini yaptı sorun çözüldü. Peki, şimdi soruyorum siz iktidarın ortağının Karasu’daki temsilcisi, bu güne kadar Karasu’daki hangi sorunu dile getirip çözüm için vekilinizi ilçemize getirebildiniz? Bir bakan sallanmaz ama bir bakanlık sallanır. Derdi olan bu milletin derdi ile bu devletin tüm birimleri sallanır. Bizim anlayışımızda hükümetler millete hizmet için vardır. Sizin anlayışınız da koltuğunuzu korumak her şeyden önce gelir. Keza üstlerinizden aldığınız talimat kadar konuşabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

 

SİZE YAĞ ÇIKMAZ

Başkan Sarıoğlu, “Bu sorunları dile getiremeyecek kadar siyasetten uzak, hiçbir hedefi olmayan siyasi parti mensubu arkadaş, bu ittifaktan size yağ çıkmaz” dedi. Sarıoğlu, “Bu arada muhalefetin amacı ülkeyi yönetmektir. Sizin hiçbir zaman böyle bir hedefiniz olmadığı için bunu bilmiyor olmanız gayet normal. Hastane üzerinden yorum yapacağınıza ilçemizdeki sorunları cesaretle dile getirin. Hastane konusu çok geride kaldı ki sorunlar devam etmektedir. Üstlerinin talimatıyla eleştiri yapman yasaksa bence hiç konuşma. Bizim kimseyle bir sorunumuz yok” ifadelerini kullandı.

 

KİMSEYLE DÜŞMAN DEĞİLİZ

Sarıoğlu, “Karasu çok güzel bir ilçe, hepimiz bu ilçede yaşayan insanlarız. Haliyle yaşadığımız yerin daha güzel olmasını, insanların sosyal, kültürel ve ekonomik bakımından daha iyi yerlere gelmesini istiyoruz. Bu konuda eksik olan ya da hiç fark edilmeyen konuları dile getiriyoruz. Kutuplaşmadan yana değiliz, kimseyle düşman da değiliz, hatta mevcut Belediye Başkanı İshak Sarı ile evleri karşılıklı olan, büyüklerimizin hala komşu olduğu, çocukluk döneminde yıllarca aynı topun peşinde koşan, bugün ayrı siyasi partilerde siyaset yapan yetişkinleriz. Siyasetin bir üslubu, ahlakı olmalı, kimsenin kişiliği üzerinden siyaset yapmadan kimseyi de ötekileştirmeden birlik beraberlik içinde olunmalı. Unutmamalı ki makamlar, mevkiler gelip geçicidir baki kalan güzel ve iyi insan olabilmektir” şeklinde açıklamada bulundu.