Sarı’nın hedefi Çatalbaş

Sarı’nın hedefi Çatalbaş

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı geçtiğimiz hafta yeni projelerle ilgili açıklamada bulunmuştu. Açıkladığı projeler üzerinden Mehmet Çatalbaş’ı hedef aldı.

Çatalbaş’ın derdi mevki

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı basına 4 ayrı proje hakkında açıklamada bulundu. Projelerden biri olan Küçük Sanayi Sitesi projesi de gündemdeydi. Bu proje üzerinden sözleriyle Karasu Sanayi Kooperatif Başkanı Mehmet Çatalbaş’ı hedef aldı. “Çatalbaş’ın derdi mevki ilçenin gelişmesi umurunda değil. Biz şehri geliştirmeyi düşünürken birileri sadece kendini düşünüyor” ifadelerini kullandı.

Direnç gösteriyor

Sarı , “Bizim planladığımız yer Karasu’nun dışında hem Kocaali’ye hem Ferizli’ye hem Kaynarca’ya hitap edilecek büyüklükte bir yer fakat Çatalbaş’ın sanayi konusunda direnç göstermesinin sebebi ufak olsun benim olsun, bir yerin başında olayım gerisi önemli değil mantığı. Oraya bir vatandaş cami olarak yer bağışlamış ama o belirlenen yere cami yapmayı değil de yol kenarına cami yapmayı diğer yere de kazık çakmayı planlıyor” dedi.

Şehir için bir ihtiyaç

“Çatalbaş’ın derdi ölene kadar Karasu Sanayi Kooperatif Başkanı olmak. Onun için Şehir büyümüş küçülmüş, geleceği kararmış, çocuklara imalat açısından bir şeyler kazandırılmış çok önemli değil. Hedeflerimiz arasında bütün çalışma birimlerini bir araya toplamak ve liman bölgesini daha aktif hale getirmek var. Bu proje şehrimiz için bir ihtiyaç. BMC alanının endüstri bölgesi ilan edilmesi sebebiyle yatırımcılar Karasu’da yer aramaya başladı bile” sözlerini kullandı.