Karasu

Sarı’dan bayram mesajı

Sarı’dan bayram mesajı
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Sarı, “Mübarek Kurban Bayramı’na erişmenin sevincini yaşıyoruz” dedi.

Sevinci yaşıyoruz
Kurban Bayramı dolayısıyla Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı bir mesaj yayımladı. Başkan Sarı, “Yüce Rabbimizin kullarına karşılıksız olarak verdiği nimetler ve sunduğu ihsanlar karşılığında Allah’a şükretmenin, teşekkür etmenin ve ayrıca Allah’a duyulan sevgiyi göstermenin en değerli ve en önemli yollarından biri olan kurban ibadetini yerine getirdiğimiz mübarek Kurban Bayramı’na erişmenin sevincini yaşıyoruz. Yardımlaşma ve dayanışmanın derinden hissedildiği mübarek Kurban Bayramı, kelime anlamı olarak yakınlaşmak manasına gelmektedir. Kurban, bizi yaratıcımıza yaklaştırdığı gibi birbirimize de yakın kılar. Maddi ve manevi dayanışma kültürümüzün göstergesi olarak toplumda kardeşlik ve yardımlaşma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur” diye konuştu.

Hayırlı bayramlar
Sarı, “İnsanın bireyselleştirilmeye çalışıldığı, aile ve akraba bağlarının önemsizleştirildiği, bencil, çıkarcı hislerin filizlendirildiği bir çağın dayatmalarına karşı elimizde hâlâ muhafaza etmeye çalıştığımız bayramlarımız, dini ve milli günlerimiz var. İnancımıza, kültürümüze çok daha sıkı sarılmamız gerek. Kardeşliğimize zeval getirecek her şeyin karşısında durarak, bayramı bayram bilerek ve idrak ederek devam etmek, her birimizin şüphesiz birincil vazifesidir. Bayramın uğradığı ama yaşanamadığı, uzak fakat bir o kadar da içimizde hissettiğimiz yakınlıkta olan Gazze, Doğu Türkistan, Arakan’ı açlıkla, yoksullukla mücadele eden nice diyarı. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nın hayır ve esenlik vesilesi olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.