Karasu

Sağanak yıktı geçti

Sağanak yıktı geçti

Hafta sonu Sakarya’nın birçok kesiminde etkisini gösteren sağanak yağış Darıçayırı Deresi’nin taşmasına, tarım arazilerinin sular altıda kalmasına Kızılcık Mahallesi’nde sele, Yalı Mahallesi’nde, Aziziye Mahallesi’nde ve Yenimahalle’de su baskınlarına sebep oldu. Kızılcık’ta ise sele kapılan traktör bir gün sonra kurtarıldı.

Üç metre yükseldi

Sakarya Valiliği ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıların ardından sağanak yağış hafta sonu Sakarya’da etkisini gösterdi. Gece yarısı ektisini gösteren şiddetli yağış nedeniyle Sakarya Nehri taştı ve tarım arazileri sular altında kaldı. Karasu’da ise Darıçayırı Deresi taştı. Su seviyesi yaklaşık üç metre kadar yükseldi. Darıçayırı Mahallesi’nde bulunan işletmeler yağıştan olumsuz etkilendi. Karasu Belediye ekipleri, SASKİ ekipleri ve DSİ ekipleri sahadan ayrılmadı.

Sağanak hasar bıraktı

Hafta sonu Karasu’da etkili olan yağış sadece Darıçayırı Mahallesi’nde değil Karasu’nun birçok mahallesinde etkili oldu. Akkum Mahallesi’nde, Yalı Mahallesi’nde, Hürriyet Mahallesi’nde ve Manavpınarı Mahallesi’nde giriş katlarını ve iş yerlerini su bastı. Kızılcık Mahallesi’nde sele kapılan traktör ekipler tarafından bir gün sonra kurtarıldı. Yeni Mahalle’de taşkın sonrası işletmeler su altında kaldı. Birçok işletmede maddi hasar meydana geldi. Karasu’nun merkezinde ise rögarlarda tıkanıklık yaşandı.