GündemKarasuKocaali

Sabotaj ihtimali

Sabotaj ihtimali

Karasu’da son bir hafta içinde birden fazla yerde orman yangını çıktı. Kuzuluk Mahallesi Demirli Mevkii’ndeki çıkan yangın saatlerce kontrol altına alınamadı. Aynı anda birden fazla noktada başlayan yangında sabotaj ihtimali üzerinde de duruluyor.

 

Dikkat çekici

Karasu’nun çeşitli mahallelerinde meydana gelen orman yangınları ilçenin gündemini işgal etti. Demirli Mevkii’nde çıkan yangın Kızılcık Mahallesi istikametinde ilerledi. Rüzgarın da etkisi ile kontrol altına alınması zorlanan yangına dört saat boyunca yoğun müdahalede bulunuldu. Bölgeye Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin yanı sıra Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı arasözler de müdahalede bulundu.

Dikkat çekici detay

Kuzuluk Mahallesi ve Aziziye Mahallesi’ndeki orman yangınlarının ardından Demirli Mevkii’nde de yangın çıkması, yangının başlangıcının ardından birkaç kilometre ötede de alevler çıkması sabotaj ihtimalini akıllara getirdi. Uzmanlar, kozalakların orman yangınlarında patlayarak ateşi daha ilerideki yerlere taşımasının mümkün olabileceğini ancak bu ateş taşımasının kilometreye ulaşmasının çok düşük ihtimal olduğunu ifade ediyor.

Demirli’deki yangının kontrol altına alınması 4 saati buldu.