EğitimKarasu

Projenin finali Karasu’da

 

Erasmus+ Kapasite Geliştirme programı kapsamında yürütülen Gezegenimiz İçin Küçük Dokunuşlar projesi Kargenç Kulübü koordinatörlüğünde iklim çalışması için Güney Amerika’da yerini aldı. Kargenç Kulübü Başkanı Ersel Aydın, projenin finalinin Karasu’da yapılacağını belirtti.

 

DESTEKLENEN TEK PROJE

Erasmus+ Kapasite Geliştirme programı kapsamında yürütülen Gezegenimiz İçin Küçük Dokunuşlar projesi Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Kargenç Kulübü’nün koordinatörlüğünde yürütülen kıtalararası proje için Güney Amerika’da yerini aldı. Kargenç Kulübü Başkanı Ersel Aydın, “Gezegenimiz İçin Küçük Dokunuşlar projesi Türkiye’de proje koordinatörü olarak desteklenen tek projedir. Proje kapsamında Türkiye, Yunanistan, Uruguay, Togo ve Hindistan’dan ortaklar ile lise çağı gençlere yönelik iklim değişikliği eğitim modülü geliştirilecektir. Okullarda sıfır atık politikasının yaygınlaştığı günlerde eğitim modülü önemli bir kaynak olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

5 ortak

Proje kapsamında geliştirilecek modülün eğitimi için 5 ortak Uruguay’ın Montevideo şehrinde bir araya geldi” diye belirten Aydın, “5 farklı başlık altında incelenen iklim değişikliği modülleri gençlere uygun faaliyetlere entegre edilerek test edildi. Modülün uygulamasının yapılacağı Togo’daki gençlik değişiminin planlanmasının da yapıldığı eğitim kursu toplam 1 hafta sürdü. Kargenç Kulübü takımı aktarma şehri olan Arjantin’in Buenos Aires şehrini de keşfetme şansı yakaladı. Güney Amerika’nın en gözde şehirlerinden olan Buenos Aires derneğimizin bir sonraki çalışması için de ilham kaynağı oldu. Projenin üçüncü toplantısı Karasu’dan gençlerin katılımı ile Togo’da gençlik değişimi olacak. Dördüncü toplantısı için Hindistan’da seminer yapılacak. Son toplantı ise Karasu’da final konferansı şeklinde olacak” dedi.