Karasu

Peygamberimiz, Cami ve İrşat

 

Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Karasu İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans düzenlendi. Konferansa Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, konuşmacı olarak katıldı.

 

GENİŞ KATILIM

Karasu İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Sosyal Gelişim Merkezi’nde konferans düzenledi. Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün konuşmacı olarak katıldığı konferansta Peygamberimiz, Cami ve İrşat konusu anlatıldı. Düzenlenen konferansa Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, İl Müftü Yardımcısı Burhan Bilgin, STK temsilcileri, Din Görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

HEDİYE VERİLDİ

Program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde ise Yeşilköy Mahallesi Cami İmam Hatibi Yunus Demirci Kur’an Tilavetiyle devam etti. Başkanlığımız tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisi de katılımcılara izletildi. Karasu İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Murat Çetin, tarafından okunan şiirin akabinde Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk tarafından, Peygamberimiz, Cami ve İrşat konulu konferans gerçekleştirildi. Program, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren personellere, kendi imkanıyla hafızlığını tamamlayan personelimiz Şaban Yüce’ye ve emekli olan personellere hediye takdimiyle son buldu.