Karasu

Perşembe pazarı temmuza kaldı

Perşembe pazarı temmuza kaldı
Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit, Karasu’da Kurban Bayramı sonrası kurulması beklenen Perşembe pazarının Temmuz Ayı’nın ilk haftasında kurulacağını belirtti. Yavuzyiğit, “Vatandaşlarımızın ve esnafımızın talebi olmasına rağmen geçtiğimiz seneye göre Perşembe pazarı geç kurulacak” dedi.

Geç kurulacak
Karasu’da Kurban Bayramı sonrası kurulması beklenen Perşembe pazarının Temmuz Ayı’nın ilk haftasında kurulacağını belirten Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit, “Vatandaşlarımızın ve esnafımızın talebi olmasına rağmen geçtiğimiz seneye göre Perşembe pazarı geç kurulacak. Temmuzun ilk haftası kurulacak Perşembe pazarı bir ay sonra kapatılacak. Vatandaş da esnaf da bu durumdan şikayetçi” ifadelerini kullandı.
Talep var
Karasu pazarcı esnafının perşembe pazarının Kurban Bayramı sonrası açılmasını talep ettiğini belirten Yavuzyiğit, “Kış döneminde de Karasu’nun nüfusunun çoğalması sonucu vatandaş ve esnaf Perşembe pazarının 12 ay boyunca kurulmasını talep ediyor” dedi. Ayrıca temizlik ve güvenlik ile ilgili sorunları olduğunu belirten Başkan Yavuzyiğit, “Hırsızlık olayları oluyor. Esnaf zarar görüyor. Temizlikle ilgili de sorunlarımız var” şeklinde konuştu.