Özkoç, “Sadece bir yılları kaldı”

 

 

Cuma günü Karasu’ya gelen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ilçe parti binasında CHP’liler ile bir araya geldi. Karasu’daki arsa satışlarının da gündeme geldiği toplantıda Özkoç, “Ak Parti iktidarı Türkiye’de satılmadık yer bırakmadı. Ama bilsinler ki sadece bir yılları kaldı” dedi.

 

YOĞUN KATILIM

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cuma günü Karasu’ya geldi ve parti binasında CHP’lilerle buluştu. CHP’li ilçe başkanlarının da katıldığı buluşmaya yoğun katılım oldu. CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Buradaki kalabalık ve heyecan için hepinize teşekkür ediyorum. Buradaki heyecan iktidarın coşkusu. Geliyor gelmekte olan” diyerek sözü İl Başkanı Ecevit Keleş’e bıraktı. Keleş ise, heyecanlı kalabalığa teşekkür ederek, “Burası bizim evimiz. Biz bugüne kadar vatandaşların dertlerini dinleyerek onların hayatlarına dokunarak ve hayatlarını iyileştirmeye çalışarak geldik. Bundan sonrada bu şekilde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Keleş’in ardından ise Vekil Özkoç konuşma yaptı.

 

GÜCÜMÜZ VAR

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Millet İttifakı ile birlikte Türkiye’de ki ucube sistemi ortadan kaldırmak istiyoruz. Bir kişinin aklı ile değil, yüzyıllık cumhuriyet birikimi ile bu ülke yönetilsin. Bu ülke her şeyi yapabilecek güçte. Yeter ki kadınlarımıza, gençlerimize, kendimize güvenelim. Biz iktidara geldiğimiz de ata tohumunu geliştireceğiz, gübre fabrikaları kuracağız. Türkiye’de tankta, topta yapacak güçteyiz. Tek bir amacımız var huzurlu bir Türkiye istiyoruz. Kadınlar katledilmesin, çocuklarımız başka ülkelere gitmesin. Bunun için çabalıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

PEŞKEŞ ÇEKEMEYECEKLER

Ak Parti iktidarı Türkiye’de satılmadık hiçbir şey bırakmadı” diyen Özkoç, “En son köylülerin meralarına kadar göz diktiler. Sağlık ocaklarının yerlerine kadar göz diktiler. Buraların satılması ile ilgili çok ciddi şikayetler geliyor. Sadece bir yıl kaldı. Köylünün merası da arazisi de köylünün olacak. Hiçbir yer kimseye peşkeş çekilmeyecek. Bunun bir an önce durdurulması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bir yıl dişimizle tırnağımızla çalışacağız. Ve herkes görecek bu ülkenin nasıl güzel yönetildiğini” dedi. Özkoç, Karasu Belediyesi Meclisi’nde satışa çıkarılan kırsal mahallelerdeki yerlerin satışlarının durdurulması içinde çalışma yapacağını söyledi.

 

DÜZENLEME YAPILMALI

Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Belediyede altı tane meclis üyemiz var. Tüm meclislerde arsa satışlarına hayır oyu veriyoruz. Biz bununla ilgili de bir yasal düzenleme yapılmasını istiyoruz. Büyükşehir kapsamında köyden mahalleye dönen yerlerdeki köylüye ait arazilerin ve binaların tekrar köylüye iade edilmesi zaruri bir hal aldı. Yedi – sekiz tane köye ait yerler satıldı ve satılı hala devam eden yerlerde var” açıklamasında bulundu.