Karasu

Özgürlüğün adı Cumhuriyet oldu

Özgürlüğün adı Cumhuriyet oldu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte açıklamada bulunan Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, “Kazanılan tüm zaferler Cumhuriyet ile taçlandı. Özgürlüğün ve barışın adı Cumhuriyet oldu” dedi.

Büyük beğeni aldı

Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nde kompozisyon yarışması ve resim yarışması gibi birçok etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinlikler arasında öğrenciler tarafından hazırlanan Cumhuriyet’in 100. Yılı ile ilgi afiş çalışması ve 11. dil sınıfı tarafından yapılan 100. Yıla özel kısa video büyük beğeni topladı. Açıklamada bulunan Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, “Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla, gururla, umutla kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Altyapı güçlenmeli

Konuşmasına devam eden Yurdausucu, “Atatürk, vicdanımda taşıyorum dediği büyük sırrı 100 yıl önce TBMM’de yaptığı konuşmayla tüm dünyaya ilan etti. Kazanılan tüm zaferler Cumhuriyet ile taçlandı. Özgürlüğün, barışın adı Cumhuriyet oldu. Yüzlerce, binlerce yıl var olmanın adı oldu Cumhuriyet. varlığımızı, özgürlüğümüzü korumak ve daha da büyük başarılar kazanmak istiyorsak Türkiye yenilenebilir enerji ve dijital dönüşümü tamamlamalı, temiz enerji kullanan altyapıyı güçlendirmeli” ifadelerini kullandı.

Yenlikleri takip etmeliyiz

İleri teknolojiye dayalı üretime geçilmesi gerektiğini ifade eden Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, “Tarımda da, sanayide de ileri teknolojiye dayalı üretime geçmeliyiz. Bilimsel teknolojik yenilikleri takip etmeli, ülkemizi, bilim ve teknoloji merkezi haline getirmeliyiz. Yapay zekâ, genetik, uzay ve tarım gibi alanlarda uzmanlaşmalıyız.  İşte Atamızın açtığı yolda gitmek bu olmalı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” diye konuştu

Cumhuriyet’in 100. Yılı ile ilgi afiş çalışması görenleri hayran bıraktı.
Birçok etkinlik düzenlendi.
11. dil sınıfı tarafından yapılan 100. Yıla özel kısa video büyük beğeni topladı.