Manşet

Orası TBMM gündeminde

Orası TBMM gündeminde

Karasu’da sahil kenarına yapılan ve Karasu Belediyesi tarafından para cezasına çarptırılan ancak faaliyetine devam eden tatil köyü, CHP’li Meclis Üyesi Mithat Kandil tarafından gündeme getirilmişti. Aynı konu Sakarya Milletvekili ayça Taşkent tarafından TBMM gündemine getirildi.

Arazi boş görünüyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, genel kurula bir fotoğraf göstererek, “Parsel sorgulamada bu arsada bir bina olup olmadığını sorguladığınızda hiçbir bina görmüyorsunuz. Oysa burada belirtildiği gibi değil. Maalesef bu şekilde değil. Bu arazide bir tatil köyü kurulmuş durumda. Neden sorguda gözükmüyor, çünkü ruhsat alınmamış. Kıyı kanununu ihlal eder şekilde buraya kaçak bir tatil köyü inşa edilmiş” dedi.

Tarikata mı ait

“Bu tatil köyünün ulusal medyaya da yansıdığı gibi Menzil Tarikatı’na ait olduğu iddia ediliyor” diyen Milletvekili Taşkent, “Bunun yanlış olduğunu iddia ediyoruz” ifadelerini kullandı. Milletvekili Taşkent, konu ile ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin yanıtlaması istemi ile Meclis’e soru önergesi de verdi. Konu geçtiğimiz hafta da Karasu Belediye Meclis Üyesi Mithat Kandil tarafından gündeme getirilmiş, Kandil, bahsi geçen bölgede drone görüntüsü eşliğinde basın açıklaması yapmıştı.