Karasu

Olta balıkçıları Karasu’da yarışacak

 

Karasu sahilinde 10-11-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Ulusal Lüfer Yarışması düzenlenecek. Karasu Olta Balıkçıları dev organizasyona imza atmak için şimdiden hazırlıklara başladı.

 

ULUSAL LÜFER YARIŞMASI

Karasu Olta Balıkçıları dev organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. 10-11-12 Eylül 2021 tarihlerinde Karasu sahilinde gerçekleştirilecek Ulusal Lüfer Yarışması hakkında açıklamada bulunan Mehmet Bingül, “En son 2019’da gerçekleştirdiğimiz yarışmanın ardından ülkemizin pek çok yerinden olta balıkçısı arkadaşlar yeni bir yarışma için sürekli telkinlerde bulununca kayıtsız kalamadık. Konuya belediyemizce sahip çıkılması da bizler için ayrıca bir motivasyon kaynağı oldu. İlk olarak bu sektörde dünyanın önde gelen markalarından olan Shimano ile görüştük ve desteklerini aldık. Yerelde de Limon Gurup adına Selim Çakmak’ın destek sağlamasının ardından çalışmaları başlattık. 10 Eylül Cuma gününden itibaren ülkemizin muhtelif yerlerinden gelen misafirlerimizi ağırlamaya başlayacağız” dedi.

İLÇEMİZİ TEMSİL EDECEĞİZ

Cumartesi günü ücretsiz olarak ilçemizin doğal güzelliklerinin gezdirilmesi ve akşam da ücretsiz konser etkinliği organize ediyoruz” planlıyoruz diyen Bingül, “Pazar sabahı yapılacak yarışmanın ardından birbirinden değerli ödülleri sahiplerine ulaştırıp organizasyonu sonlandıracağız. Sakarya Nehri’nin doğu yakasında gerçekleştirilecek yarışmada toplanma ve ana üs olarak olta balıkçıları için hazırlanan ve tematik anlamda ülkemizde bir ilk olan Karasu Olta Balıkçıları Kahvaltı ve Izgara Salonu kullanılacak. Ortalama 400 kişiyi 62 saat boyunca misafir edebilmenin sorumluluğunda hareket ederek ilçemizi en güzel şekilde temsil etmeye çalışacağız. Bu organizasyonda desteklerini bizlerden esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ediyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.