EğitimKocaali

MYO ve GSİM öğrencileri bekliyor

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kocaali Denizcilik Meslek Yüksek Okulu ve Kocaali Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü 2021-2022 Akademik Yılı ile birlikte öğrencilerin kültürel ve sportif faaliyet alanlarını genişletmek için birlikte çalışacak. Üretilebilecek projelere ve faaliyetlere ilişkin değerlendirme toplantısı geçtiğimiz hafta içi gerçekleştirildi.

 

ÖNEMLİ ROL

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, beraberinde akademisyenlerle birlikte Kocaali Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay’ı ziyaret etti. Görüşmede meslek yüksekokulu öğrencilerinin kültürel ve spor faaliyetlere yönelik imkânlarının artırılması ve bu noktada yürütülecek iş birlikleri ele alındı. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın eğitim-öğretimin 27 Eylül’de yüz yüze başlayacağını açıkladığını hatırlatan Denizcilik MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, üniversitenin Kocaali’nin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişiminde önemli rol oynayacağını söyledi.

FARKLI BOYUT

Kocaali’nin uzun yıllar boyu üniversite beklediğini belirten Akkaş “Böylelikle Kocaali uzun yıllardır beklediği üniversite öğrencilerine kavuşmuş olacak. Tabi ilçeye büyük bir hareketlilik katacak öğrencilerimizle birlikte kültürel, sportif ve sosyal etkinlikler boyutunda da bir atılım gerekiyor. Kıymetli müdürümüzle yaptığımız görüşmede bu anlamda her türlü imkandan faydalanabileceğimizi öğrenmek bizleri mutlu etti. Gerek kurumsal anlamda gerekse kurumlar arası işbirliği ile çok güzel projeleri hayata geçiriyorlar. İnşallah birlikte güzel çalışmalar gerçekleştirerek ilçemizin üniversite ile birlikte gelişimini farklı bir boyuta taşıma arzusundayız” diye konuştu.

BİZ HAZIRIZ

Kocaali’nin ciddi bir gelişme potansiyelini içinde barındırdığını belirten Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay ise sportif, sosyal ve kültürel faaliyet anlamında her türlü işbirliğine hazır oldukların söyledi. Doğanay “Bu anlamda devletimizin kültürel ve sportif yatırımları son derece yerinde. Biz halihazırda birçok alanda faaliyet gösteriyoruz. Üniversite öğrencilerimiz bizim coşkumuzu ve ilçemizin sosyal yönünü daha yukarı çekecektir. Şimdiden bunun heyecanını yaşıyoruz. Kocaali için kısa süre içerisinde yeni bir dönem başlayacak diyebiliriz. Biz, gençlik ve spor müdürlüğü olarak bu yeni döneme hazırız” ifadelerini kullandı.