Karasu

Muhtarlardan, Polat’a ziyaret

 

 

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve beraberindeki bazı muhtarlar, FNA3 arazileri ile ilgili Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ı makamında ziyaret etti. Topaloğlu, “Müdürümüz FNA3 bedellerini ödeyen ve ödemeyen vatandaşları bir tutmayacaklarını ve kimsenin hakkını yedirmeyeceklerini söyledi” dedi.

 

BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPILDI

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve Karasulu bazı muhtarlar Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ı makamında ziyaret etti. Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, “Ziyarette FNA3 arazileri hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. FNA3 arazi bedellerinde 5 yıldan büyük olan yerler FNA3 kapsamına alınacak. 5 yıldan küçük yerler ise Orman İşletme İdaresi tarafından gerekirse mahkemeye verilecek. Şu anda kiralama süresi 5 yıldan küçük olan yerlerde herhangi bir işlem yapılmayacak. Bu yerler FNA3 kapsamına da alınmayacak ve bedeli ödemeyenler için işlem yapılacak” ifadelerini kullandı.

 

KİMSENİN HAKKI YENMEYECEK

Topaloğlu, “Müdürümüz FNA3 bedellerini ödeyen ve ödemeyen vatandaşları bir tutmayacaklarını ve kimsenin hakkını yedirmeyeceklerini söyledi. FNA3 bedellerinin toplanması ile ilgili ise, Karasu Orman İşletmesinde toplantı ayarlayacağız. Bedellerin muhtarlar tarafından toplanması uygun görülürse muhtarlar tarafından ödenecek bedeller hakkında bir araştırma yapılacak” dedi. Topaloğlu, “Bazı muhtarların yeşil alanda kalan futbol sahası gibi yerlerle ilgili talepleri oldu. Müdür Bey’de gereken mercilere yazı yazılmasını istedi. Bunun üzerine gereken izinlerin verileceğini belirtti. Güler yüzlü ve hoş sohbetli bir ziyaret oldu. Nezaketinden dolayı Müdür Polat’a teşekkür ediyoruz” dedi. Müdür Polat, ziyarete gelen muhtarlara kolonya da hediye etti.