Karasu

Muhtarlardan istişare toplantısı

 

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu başkanlığında Karasu mahalle muhtarları ile istişare toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman arazileri kiralama bedeli hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

FNA3 ARAZİLERİ

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu başkanlığında Pazartesi günü Sosyal Gelişim Merkezi’nde Karasu mahalle muhtarları ile istişare toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda yeşil alanda kalan FNA3 ve eşdeğer bahçelerdeki sıkıntılar hakkında fikir alışverişi yapıldı. Mahalle muhtarları FNA3’e eş değer olan arazilerin FNA3’e dahil edilmesini vatandaşların kiralarını kendilerinin vermesini ve mağdur olunmaması taraftarı olduklarını da söyledi. Karasulu muhtarlar konu ile ilgili dilekçelerde de vatandaşlara yardımcı olacaklarını belirtti.

 

ARACI OLMAK İSTEMİYORUZ

Karasu Ortaköy Mahalle Muhtarı İsmet Turan, “Vatandaşlar kira bedellerini kendileri yatırsın. Biz muhtarlar olarak vatandaşlarla sıkıntı yaşamak istemiyoruz. Vatandaşlar kullandıkları arazileri eksik ya da fazla söyledikleri için arada kalan biz oluyoruz. Bunun çözülmesi için vatandaşların arazi bedellerini kendileri ödemeleri daha iyi olacak. Biz aracı olmak istemiyoruz” dedi. Karapınar Mahalle Muhtarı Oğuzhan Öztürk, “Arazileri kullanan vatandaşlar ücretleri ya eksik ya da fazla veriyor. Buda biz muhtarlara sıkıntı yaratıyor. Bu olaya dahil olmak istemiyoruz. Vatandaşlar kendi ücretlerini kendi ödesin” diye belirtti.

 

OYLAMA YAPILDI

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, muhtarlarla yaptığı istişarede oylamaya gitti. Muhtarlar oy çoğunluğu ile vatandaşların arazi bedellerini kendi ödemeleri gerektiği kararına bağlandı. Muhtarlar toplantıda yaşadıkları diğer sıkıntılarını da dile getirdi. Toplantıda konuşan Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, muhtarların düzenlenen programlarda ötelendiğini dile getirdi. Toplantının ardından muhtarlara baklava da dağıtıldı. (HABER: Bahar Kaya)