Muhtar geleneği bozmadı

 

 

Karasu Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş, geleneği bozmadı. Karasulu çocukları mutlu etmeye devam eden Akbaş, Yalı Camii Yaz Kur’an Kursu öğrencileriyle lunaparkta buluştu. Organizasyona katılan 360 öğrenci, keyifli anlar yaşadı.

 

360 ÖĞRENCİ EĞLENDİ

Karasu Akcan Lunaparkı’nda, Yaz Kur’an Kursu öğrencileriyle buluşan Yalı Mahallesi Muhtar Dursun Ali Akbaş, her sene olduğu gibi bu sene de çocukları mutlu etmek amacıyla organizasyon düzenledi. Ulu Camii İmam Hatibi Necmi Sevindik ve Camii Müezzini İrfan Bulut’un da içinde bulunduğu bu güzel günü 360 öğrencinin sevinci taçlandırdı. Çocuklardan “yavrularım” diye bahseden Dursun Ali Akbaş, bu yolda kendisine destek olan dostlarına da teşekkürde bulundu. Akbaş “Bugün benim en mutlu günüm, bu günümde bana destek olan Lunapark sahibi Fırat Melih Kavaklı kardeşime, Gümüştaş Beton’dan Hacı Muhammet ve Ali Fuat Gümüştaş’a ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

ONLAR BENİM YAVRUM

Daha önce de Kur’an Kursu öğrencilerinin yüzlerini dağıttığı yiyeceklerle güldüren Muhtar Dursun Ali Akbaş “Dünya bir tarafa yavrularım bir tarafa” ifadesini kullanarak çocuklara olan düşkünlüğünü bir kez daha göstermiş oldu. Lunaparkta eğlenceli anlar yaşayan çocuklar da muhtara olan sevgilerini kahkahalarıyla ve attıkları eğlenceli sloganlarla belli etti. Muhtar Akbaş, ayrıca lunaparkın sahibi merhum Akcan Kavaklı’yı da unutmadı. Çocukların mutluluğuyla saatler süren eğlence hayır dualarıyla sona erdi.