Karasu

Muhtar beyaz sorunları dile getirdi

 

Karasu Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, mahalle sakinlerinin sesi olarak yaşanılan bazı problemleri ve ihtiyaçları dile getirdi. Son zamanlarda mahalle sakinlerini huzursuz eden roman vatandaşları ile ilgili açıklamalarda bulunan Beyaz, bölgede sağlık ocağı ve ATM eksikliği olduğunu da belirtti.

 

MAHALLEYE ZARAR

Uzun yıllardır Yenimahalle civarında yaşamakta olan roman vatandaşlarının son zamanlarda çevre sakinlerini tatsız olaylarla rahatsız ettiklerini belirten Ali Beyaz, sorun yaşadıklarını dile getirdi. Muhtar Beyaz, “Ortada bir sebep yokken muhtemelen alkol veya uyuşturucu madde etkisiyle saldırganlaşıyorlar. Yoldan geçen arabalara taş atıyorlar, yollara kesici alet atarak yoldan geçenleri bir şekilde taciz ediyorlar. Son zamanlarda böyle olaylar artmaya başladı. Beraber ve birlik içinde yaşamayı biz de isteriz ancak bu gibi davranışlarla bu durumu zorlaştırıyorlar” şeklinde konuştu.

TAHLİYE EDİLMELİLER

Özellikle Yenimahalle gibi turistik bir bölgede böyle olayların yaşanıyor olmasının can sıkıcı olduğunu söyleyen Ali Beyaz, hurda toplayıp satmak için çeşitli yollara başvurduklarını, bu durumun da mahalle sakinlerine rahatsızlık verdiğini dile getirdi. Beyaz, “Burada hırsızlık ve dilencilik olayları da oluyor. Çalınan kablo ve lastikler yakılıyor, hurdaları ayırıp satıyorlar. Yaktıkları yerden çıkan kül ve duman evlere geliyor. Tabi ki onlar da insan. Onların da yaşama hakları var ama bu şekilde değil. Bu yüzden roman vatandaşlarının uzak bir bölgeye yerleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

EMEKLİLERE KOLAYLIK

Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, sağlık ve maddi ihtiyaçlar konusunda vatandaşın, özellikle yoğunlukta olan emekli vatandaşların bu ihtiyaçlarını gidermeleri için çarşıya gidiş-geliş konusunda sıkıntılar yaşadığını da söyledi. Beyaz, “Mahallemizde ATM ve sağlık ocağı olmaması eksikliklerimiz arasında bulunuyor. Bu bölgede emekli oranı fazla olduğu için çarşıya gidip gelmeleri sıkıntı olabiliyor. Zaten pandemi döneminde olmasına rağmen bile dolmuşların yolcu sayısı çok fazla. Bu yüzden bu sıkıntılı dönemde özellikle emekli vatandaşlarımızı sağlık ocağı ve ATM için çarşıya gitmek zorunda olmalarına bir çözüm yolu bulunması lazım” şeklinde konuştu. Tuğçe Erdem