EğitimKarasu

Miniklerden anlamlı sergi

 

Karasu İnönü İlkokulu’nda 15 Temmuz Şehitleri anısına minik öğrencilerin resim sergisi açılışı yapıldı. Sergi açılışına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan miniklerle tanışıp sohbet etti. Turhan, “Bir görüş diyor ki eğer yapılan soykırımlar, haksızlıklar, yanlışlıklar topluma hatırlatılmazsa tekrar eder” dedi.

 

RESİM SERGİSİ

Perşembe günü Karasu İnönü İlkokulu’nda 15 Temmuz Şehitleri anısına minik öğrencilerin yaptığı resim sergisi açılışı yapıldı. Sergi açılışı İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Okul Müdürü Turgut Aksu, Müdür Yardımcıları Furkan Enşici ve Necati Tok, proje yürüten öğretmenler Nilgün Engin, Nahide Doğan, Sevgi Zeybek, Zeynep Atan Akdeniz ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Sergi açılışından önce 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile alakalı video gösterimi izletildi. Sergi açılışında İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan miniklerle tek tek tanışıp onlarla sohbet etti.

 

FARKINDALIK YARATMAK

Müdür Turhan, “Bir görüş diyor ki eğer yapılan soykırımlar, haksızlıklar, yanlışlıklar topluma hatırlatılmazsa bunlar tekrar eder. Bunların bir daha tekrar edilmemesi için biz de eğitim camiası olarak çocuklarımızla farklı etkinlikler düzenliyoruz. İnönü İlkokulumuz güzel bir etkinlik düzenlemiş” ifadelerini kullandı. Turhan, “Çocuklarımızın da bu dünyada bir yer etmesi anlamında ve farkındalık yaratması için çalışma hazırlamışlar, emek ortaya koymuşlar. Başta okul müdürümüz ve öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Sergimiz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

KAHRAMANLAR CAN VERİR

Müdür Turgut Aksu, “Milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığını gelecek nesillerimize aktarılması, toplumsal hafızanın diri tutulması ve sürdürülebilir kılınması amacıyla okulumuzda öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerimizin katkılarıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Resim Sergisi açılışımızı yaptık” dedi. Aksu, “Amacımız milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, demokrasi ve yurt bilincinin güçlendirilmesidir” ifadelerini kullandı. 3. sınıf öğrencisi Ülkü Kanber de yaptığı resim hakkında bilgi verdi. Kanber, “Yaptığım resimde savaşın olduğu yerlerde bayrağımızı nasıl diktiklerini vurguladım. ‘Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için’ yazısını örnek aldım kendime. İlk defa böyle bir resim çizdim. Çizerken kendimiz güzel ve onurlu hissettim” dedi. Bahar Kaya