Siyaset

Millet İttifakı ikinci turda iddialı

Millet İttifakı ikinci turda iddialı

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci tura kalmasıyla ilgili toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Millet İttifakı İl Başkanları, İlçe Başkanları Milletvekili Adayları ve partililer katılım sağladı. CHP Sakarya İl Başkanı Cengiz Çiçek, “İkinci turda kazanacağız” dedi.

 

Katılım yoğun oldu

Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci tura kalmasıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığında toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya CHP İl Başkanı Cengiz Ciçek, Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, Deva Partisi İl Başkanı Ercan Başnuh, Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindir, CHP Miletvekili Ayça Taşkent, CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, CHP Milletvekili İkinci Sıra Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, CHP Üçüncü Sıra Milletvekili Adayı Kamil Özkan, İlçe Başkanları ve partililer katılım sağladı.

Çiçek: Oylara sahip çıkacağız

2023 Cumhurbaşkanı Seçiminin ikinci tura kalmasıyla ilgili konuşma gerçekleştiren CHP Sakarya İl Başkanı Cengiz Çiçek, “Kazanacağımıza inanmamız lazım. Gittiğimiz her yerde bu pozitif enerji ile kazanacağımıza inandıracağız. Oylarımıza sahip çıkacağız. Hepimiz sandığa giderken bir kişiyi daha bize oy vermesi için ikna etmeliyiz. Sosyal medyayı iyi kullanarak verdiğimiz mesajları seçmenimize iletmeliyiz. Millet İttifakı olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Seçim günü sandığa sahip çıkacağız. İkinci turda kazanacağız” dedi.

Hep birlikte başaracağız

Gerçekleşen toplantıda açıklamada bulunan Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindir, “Millet İttifakı olarak hep birlikte başaracağız ve Cumhurbaşkanlığı Seçimini kazanacağız” dedi.

Ardından açıklamalara devam eden Deva Partisi İl Başkanı Ercan Başnuh, “14 Mayıs seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisinin karagahında beş parti olarak çalışma sürdürdük. 28 Mayıs’la alakalı da altı parti olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçelerimizi ziyaret ediyoruz. Halkımızla bir araya geliyoruz” şeklinde konuştu.

Başnuh: Kaygımız yok

Açıklamasına devam eden Başnuh, “Motivasyonları bozulan teşkilatları veya örgütleri tekrar ayağa kaldırmakla ilgili bir kaygımız yok. Çünkü buraya gelen herkes bu konuda 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçime motive olmuş vaziyette. Biz ayın 28’inde bir görüntü vermek zorundayız. Türkiye’de ahlaksızlığa, vicdansızlığa ve hukuksuzluğa karşı alınması gereken il galibiyeti alacağız. Ben bu inançla buradayım. Yapmamız gereken şey ayın 28’inde sandıklara sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Özkan: Zoru başardık

Çok şey başardıklarını belirten üçüncü sıra Milletvekili Adayı Kamil Özkan, “Biz çok şey başardık. Biz kutuplaştırmak istenen toplumu birleştirmeye çalışıyoruz. Beraberce birbirimizi anlamaya çalışıyoruz. Yaşadığımız bu dönemde bizim birlikteliğimizin kazandırdığı çok şey olduğu gibi biz zoru da başardık. Toplumsal barışım temelini koymak için biz 15 aydır çalışıyoruz. Biz bu işi yaparız. Biz bu seçimi alırız. Bizim aramıza fitne sokmaya çalışıyorlar ama başaramıyorlar. Biz elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Keleş: Emrinizdeyim

Ardından konuşma gerçekleştiren ikinci sıra Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, “28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçim gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın seçimidir. Bu seçim kalbinde kötülük olanların değil kalbinde iyilik olanların seçimi olacak. Bir görev düşerse emrinizdeyim. Bu seçimi hep beraber kazanacağız” şeklinde konuştu.  Ardından açıklamalara devam eden CHP Milletvekili Ayça Taşkent, “Kazananı olmayan bir seçim geçirdik. Bu günün bir önemi var ve önümüzdeki seçimin önemini anlamalıyız” diye konuştu.

Taşkent: Kazanacağız

Sadece iki kişi arasında geçen bir seçim olmadığını belirten Taşkent, “Bu seçim demokrasinin var olup olmayacağını belirleyecek bir seçimdir. Türkiye’nin geleceğinin karanlık mı, aydınlık mı olacak? Bu durumu belirleyecek bir seçimdir. 14 Mayıs’ta bize katkı sunan, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu durumun ve bu konunun ne kadar önemli olduğunu idrak ederek hep birlikte, her yerde, artı bir diyerek, bu seçimi mutlaka kazanmalıyız. Kazanacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

CHP İlçe Başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci tura kalmasıyla ilgili toplantı düzenlendi

 

Millet İttifakı, “Hep birlikte başaracağız, kazanacağız” dedi
Millet İttifakı, partililerle bir arada