KarasuSiyaset

Millet İttifakı bulvarda bayramlaştı

 

Millet İttifakı’nı oluşturan partiler Kurban Bayramı’nın ikinci günü Karasu Atatürk Bulvarı’nda bayramlaşma programı düzenledi. Bulvarda buluşan CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ilçe başkanları ile bazı yöneticileri birbirleri ile bayramlaştıktan sonra vatandaşların da bayramını kutladı. 

 

GELECEK NESİLLERE BORÇLUYUZ

Kurban Bayramı’nın ikinci günü Millet İttifakı’nı oluşturan partiler, CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi ilçe başkanları ile bazı yöneticiler Karasu Atatürk Bulvarı’nda bayramlaşma programı düzenledi. Parti başkanları ve yöneticiler birbirleriyle bayramlaştıktan sonra Karasu esnafının ve vatandaşında bayramını tebrik etti. CHP İlçe Başkanı Aykut Süt, “Bayramlar paylaşmaktır, birlikte olmaktır. Geldiğimiz noktada kutuplaşmanın, ayrımlaşmanın insanları bir yere götürmeyeceğini anladık. Biz bu gibi bayramlarla milli birlik ve beraberliğimizi tekrar tesis etmek zorundayız. Anlaşamayacak hiçbir şey yok. Son zamanlarda o kadar çok ayrıştırıldık ki insanlar artık birbirine selam vermekten imtina eder oldular. Biz bunu ortadan kaldırmaya kararlıyız. Sorunları ileriye taşımanın hiçbir anlamı yok. Geleceği inşa etmek zorundayız. Bunu gelecek nesillere borçluyuz” ifadelerini kullandı.

 

HER GÜNÜMÜZ BAYRAM OLSUN

Bayramlaşma programında Parti Başkanları çocuklarla sohbet ederek onlara bayram harçlığı verdi. İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Karasu halkının Kurban Bayramı mübarek olsun. Tek amacımız, tek istediğimiz kutuplaşmayı ayrımcılığı bırakıp kucaklaşmak. Sadece bu günlerde değil. Her günümüzü bayram havası geçirmek dileğiyle” dedi. Saadet Partisi İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun ise, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı tebrik ederek, “İnşallah çok daha güzel bayramlar göreceğiz. Tüm insanların dini vecibelerini yerini getirebildiği, ekonomik refahın olduğu, huzurun ve mutluluğun olduğu nice güzel bayramlar göreceğiz” dedi. Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk de, “Kurban Bayramı insanlara yakınlaşma getirip, insanların siyaset olguları ile değil, insanlık kavramı ile birleşmesine vesile olur inşallah” şeklinde konuştu. (HABER: Bahar Kaya)