Karasu

Mezarlıklara zarar veriyordu

 

Karasu Darıçayırı Mahallesi’nde mezarlıklara zarar veren ağaçların kesilmesi sonucu bir anda Sakarya’nın gündemi haline gelen Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya açıklamada bulundu. Kaya, “Sadece mezarlıklara zarar veren ağaçlar kesildi” dedi.

 

KESMEK ZORUNDA KALDIK

Geçtiğimiz günlerde Karasu Darıçayırı Mahallesi mezarlığında bulunan ağaçlar, mezarlıklara ve mermerlere zarar verdiği gerekçesiyle kesilmişti. Kısa sürede Sakarya’nın gündemi haline gelen Darıçayırı Mahalle Mezarlığı hakkında açıklamada bulunan Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya, “Mecbur kaldığımız için mezarlıkta ki ağaçları kestik. Mezarlıkta olan düzensizlikten dolayı ağaçlar mezarlara ve mezar taşlarına zarar veriyordu. Birçok mezarın bu sebepten dolayı zarar gördüğünü ve açıldığına şahit olduk. Sokak hayvanlarının mezarlıkları açmasından endişelendiğimiz için ağaçları kesmek zorunda kaldık” diye konuştu.

ASLA İZİN VERMEYİZ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar İl Müdürlüğü’nden izin aldıklarını belirten Kaya, “Mezar sahipleri yaklaşık 10 senedir ağaçların kesilmesi için baskı yapıyorlardı. Bizlerde resmi prosedürü tamamladıktan sonra kestik. Kesilen ağaçları satmadık. Mahallemize hizmet amacı ile kullandık. Atıl durumda bulunan Kur’an Kursu binasının çatısını onardık. Bizler hayır işi yaparken Sakarya basınında kötü anılmak bizleri çok üzdü. Bizler asla mahallemizin zarar göreceği çalışmalara izin vermeyeceğiz. Resmi olmayan hiçbir çalışmayı mahallemizde başlatmadık” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı