Karasu

Mevlid Kandili programı düzenlendi

Mevlid Kandili programı düzenlendi

Karasu İlçe Müftülüğü tarafından Salı akşamı Karasu Merkez Çarşılı Camii’nde Mevlid Kandili programı düzenlendi. Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından ilahiler, kasideler ve salavatlar getirildi ve eller semaya açılarak dualar edildi.

İlahiler okundu

Karasu Merkez Çarşılı Camii’nde Karasu İlçe Müftülüğü tarafından Salı akşamı Mevlid Kandili programı düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, ilahi, kaside ve salavatlarla devam etti. Programda vaaz veren Karasu Müftüsü Mehmet Çelebi, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimizin doğum yıl dönümü münasebetiyle peygamberimizin örnek hayatı konusunda vaaz verdik” şeklinde konuştu.

Dualar edildi

Müftü Çelebi, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu yılki Mevlid-i Nebi Haftası teması Peygamberimiz, İman ve İstikamettir. 21. asrın teknoloji çağı olduğunu bu çağda gelişen dünyada Allah Resulünün o güzel ahlakına toplumumuzun çok daha fazla ihtiyacı var” dedi. Ardından imanın ihlas, samimiyetle ve amellerle güçlendirmenin, samimi bir mümin olmanın imanın gereği olduğunu dile getirdi.

Katılım yoğun oldu

Karasu Müftülüğü tarafından Karasu Merkez Çarşılı Camii’nde gerçekleşen Mevlid Kandili programına Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, AK Parti Karasu İlçe Başkanı Recep Aksu, Karasuspor Kulüp Başkanı Hasan Özkan, Karasu Merkez Cami İmamı Ali Sarımert ve birçok vatandaş katılım sağladı. Program İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Karasu Merkez Çarşılı Camii’nde Mevlid Kandili programı düzenlendi.
Gerçekleşen programda Müftü Mehmet Çelebi vaaz verdi.